مجله تخصصی تعمیرات

آشنایی با عیب‌یابی و تعمیر اتو مو

امروزه استفاده از وسایل برقی آرایشی طرفداران زیادی پیدا کرده است. بسیاری از افراد تمایل دارند تا با استفاده از این وسیله موهای فر خود را صاف کنند یا موها را به حالت‌های مختلف در بیاورند.

ممکن است با خراب شدن اتو مو تصور کنید که این وسیله دیگر قابل تعمیر نیست و بخواهید آن را دور بیندازید. از طرفی قیمت این وسایل مقدار قابل توجهی افزایش یافته است. به همین دلیل خرید یک اتو موی نو مقرون به صرفه نیست.

ما در این مطلب به شما آموزش می‌دهیم که چگونه اتو موی خراب شده خود را تعمیر کنید تا برای خرید یک مدل جدید متحمل هزینه‌های زیاد نشوید. بنابراین تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

تعمیر اتو مو و دلایل خراب شدن آن

اتو مو یکی از وسایل برقی پر مصرف است که جریان زیادی از برق را مصرف می‌کند. با توجه به این نکته در بسیاری از موارد دیده شده است که سیم اتو مو خاصیت خود را از دست دهد یا می‌سوزد. وقتی سیم خاصیت خود را از دست دهد، اتو مو به درستی کار نمی‌کند یا اصلا روشن نمی‌شود.

از جمله ایراداتی که در اثر خراب شدن سیم به اتو مو وارد می‌شوند عبارتند از:

 • روشن نشدن اتو مو
 • اتو مو روشن می‌شود، اما مانند قبل حرارت ندارد و کار نمی‌کند.
 • اتو مو روشن و ناگهان خاموش می‌شود.
 • در هنگام استفاده از اتو مو ممکن است بوی سوختگی احساس کنید.
 • گاهی دیده می‌شود هنگامی که اتو مو روشن است سیم آن آتش بگیرد.
 • بعضی از اتو موها یک نمایشگر دارند که روی آن درجه حرارت این وسیله نشان داده می‌شود. در صورتی که سیم اتو خراب شود ممکن است اعداد روی این نمایشگر مانند قبل مشخص نباشند.
 • اتو مو در فاصله زمانی مشخص روشن می‌شود و کار می‌کند، اما بعد از تمام شدن آن زمان اتو خاموش شده و دیگر روشن نخواهد شد. این اتفاق در فواصل زمانی مشخصی رخ می‌دهد.

برای این که از خراب شدن سیم اتو مو اطمینان حاصل کنید، بهتر است به وسیله یک مولتی‌متر قطعی سیم برق را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که سیم قطع شده باشد باید آن را تعویض کنید.

برای تعمیر اتو مو بهتر است از سیم‌هایی استفاده کنید که ضخامت آن‌ها بیشتر است، زیرا این سیم‌ها می‌توانند جریان برق بیشتری را از خود عبور دهند.

سیم‌های موجود در بازار با سیم‌های اصلی اتو مو متفاوت هستند. ضخامت این‌سیم‌ها کمی بیشتر از سیم فابریک اتو مو است.

در داخل بدنه اتو مو المنتی وجود دارد که روی آن یک قطعه سرامیک صفحه‌ای قرار گرفته است. این المنت به ندرت می‌سوزد و خراب می‌شود، اما در مواردی که خراب شدن اتو مو از سیم آن نبود می‌توانید این قطعه را با استفاده از مولتی‌متر مورد بررسی قرار دهید.
در صورتی که المنت خراب شود یا بسوزد با تعویض آن می‌توان اتو مو را تعمیر کرد.

جمع‌بندی

تعمیر وسایل برقی همیشه به یک دانش فنی نیاز دارد، چون کوچکترین اشتباهی ممکن است هزینه‌های تعمیر آن را بیشتر کند. همانطور که در مطلب بالا دیدید، برای تعمیر اتو مو ممکن است به تنهایی به مشکل مواجه شوید.

به همین علت باید از کارشناسان تعمیری مانند دیجی تعمیر تماس بگیرید تا کار شما را به بهترین شکل و سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  کارشناسان فنی دیجی تعمیر علاوه بر داشتن تحصیلات برق و الکترونیک وگذراندن دوره های مرتبط با تعمیرات لپ تاپ و بردهای الکترونیکی ، با داشتن سابقه کاری بیش از ۱۲ سال ، موفق به کسب اعتماد بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر از هموطنان در سراسر کشور شده اند.

  آدرس

  تهران، چهارراه ولیعصر، روبروی بازار رضا، پلاک 1441، طبقه اول، واحد3

  تلفن

  66964628 021

  ایمیل

  info@digitamir.com