بازیابی اطلاعات هارد

دیجی تعمیر با بیش از سالها سابقه و پشتوانه علمی و استفاده از ابزار به روز و کادر دوره دیده به طور تخصصی در زمینه بازیابی اطلاعات هارد و تعمیر هارد دیسک در خدمت شما مشتریان می باشد. برخی از انواع حافظه هایی که در دیجی تعمیر ، تعمیر می شوند موارد زیر می باشد:

 1. انواع هارد دیسک کامپیوتر شخصی IDE HDD , SATA HDD
 2. انواع هارد دیسک لپ تاپ ALL LAPTOP HDD
 3. انواع سرور HP , INTEL ,DELL
 4. انواع هارد دیسک سرور SCSI , SAS
 5. انواع هارد دیسک ALL EXTERNAL CARD
 6. انواع حافظه ALL MEMORY CARD
 7. انواع فلش مموری ALL FLASH MEMORY
 8. انواع حافظه دوربین های عکاسی ALL CAMERA MEMORY
 9. انواع حافظه تلفن همراه ALL MOBILE MEMORY
 10. انواع تجهیزات حرفه ای ذخیره سازی اطلاعات ALL STORAGE DEVICE(NAS , NAT)

برای ایجاد هر چه بهتر ارتباط دیجی تعمیر با شما مخاطبین قصد داریم در مورد فعالیت شرکت که به دو بخش بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد دیسک تقسیم می گردد توضیحاتی را در اختیار شما قرار دهیم. بازیابی اطلاعات درموارد زیر:

 1. بازیابی اطلاعات هارد در شناخته نشدن قطعه
 2. بازیابی اطلاعات هارد در عدم شناخت درست قطعه STM31000340AS , STM3500320AS , ROMULUS , 64KARES , N40P , CALYPSO , SABRE…
 3. بازیابی اطلاعات هارد در عدم نمایش درست ظرفیت هارد دیسک
 4. بازیابی اطلاعات در ایجاد صدای زیاد در هنگام روشن شدن هارد دیسک
 5. بازیابی اطلاعات در شناخته نشدن فایل سیستم توسط سیستم عامل
 6. بازیابی اطلاعات د رFormat شدن پارتیشن
 7. بازیابی اطلاعات در fdisk شدن هارد دیسک و پارتیشن بندی مجدد
 8. بازیابی اطلاعات درپاک شدن پارتیشن
 9. بازیابی اطلاعات در پاک شدن پوشه یا فایل
 10. بازیابی اطلاعات در تخریب توسط ویروس
 11. بازیابی اطلاعات د رنوسانات برق و مشکلات سخت افزاری
 12. بازیابی اطلاعات در وجود بدسکتور درهارد دیسک
 13. بازیابی اطلاعات در خرابی هاردهای RAID
 14. بازیابی اطلاعات در از بین رفتن اطلاعات RAID

تعمیر هارد دیسک: از آنجایی که در انجام تعمیرات بر روی هارد دیسک ممکن است تمام اطلاعات موجود در هارد از بین رود، اطلاعات بیش از هر چیزی مورد توجه قرار می گیرد. تعمیر هارد دیسک زمانی صورت می گیرد که یا اطلاعات بازیابی شده و مورد تایید مشتری قرار گرفته باشد یا اینکه نیاز به بازیابی اطلاعات اهمیتی ندارد.

انواع مشکلاتی که در دیجی تعمیر رفع می شود:

 1. شناخته نشدن هارد دیسک
 2. رفع بدسکتور هارد دیسک
 3. تعمیر و تعویض برد کنترل هارد دیسک
 4. رفع کندی هارد دیسک

توجه داشته باشید که اگر شما هرگونه صدای غیر معمول از قبیل صدای ضربه زدن، تق تق، وزوز، صدای کلیک کردن و ….شنیدید ، هارد دیسک را خاموش کرده و کابل آن را جدا کنید . با دیجی تعمیر تماس بگیرید یا مشکل را حل و یا راه حل بازیابی اطلاعات شما را اعلام خواهیم کرد.

اکثر اوقات که این اتفاق می افتد به این دلیل است که هارد دچار شوک شده ، یا حرارت آن بیش از حد می باشد. این مشکل در هارد لپ تاپ بیش تر دیده می شود و علت آن جابه جایی و یا ضربه خوردن دستگاه و.. است. شرکت دیجی تعمیر به شما در تشخیص صحیح آسیب وارده به هارد دیسک و زمان و هزینه مورد نیاز برای بازیابی اطلاعات هارد دیسک کمک می کند.

قابل توجه است که تعویض قطعات آسیب دیده ی هارد دیسک های شما مشتریان عزیز همیشه در فضایی کاملا تخصصی به دور از ذرات معلق هوا و با محافظ آنتی استاتیک انجام می گیرد، تا محل تعمیر هارد دیسک شما کاملا ایمن باشد.

در بیشتر موارد بعد از اینکه مشکل هد و صدای کلیک هارد دیسک برطرف شد، آسیب های دیگری از جمله خرابی فرم ویر ، بدسکتور، خطاهای خواندن اطلاعات و یا خرابی فایل سیستم هارد دیسک آشکار می شوند و بایستی با توجه به هر نوع آسیب فرایند رفع آسیب مورد نظر نیز اجرا شود.

بعد از بازیابی موفقیت آمیز اطلاعات شما دوستان و مشتریان محترم می توانید روی تست و کنترل اطلاعات مهم خود به دیجی تعمیر مراجعه نمایید و یا اینکه لیستی از اطلاعات و اسکرین شات های آن را برای شما ایمیل نماییم.

 آسیب های الکترونیکی  تنها زمانی اتفاق می افتد که درایو هارد دیسک در بایوس سیستم قابل مشاهده و شناسایی نبوده و هارد دیسک هیچ فعالیتی ندارد . این نوع آسیب انواع مختلفی دارد، مانند نارسایی چیپست رام هارد دیسک (Rom Chip Failure) ، آسیب دیدن فرم ویر(Firmware Corruption) برخی از ماژول های فرم ویر . بخصوص ماژول هایی که برای شناسایی هارد دیسک به سیستم ضروری هستند بر روی چیپ Rom Chip بر روی برد مدار چاپی هارد دیسک (PCB) ذخیره می شوند.

زمانیکه فرم ویر آسیب می بیند و یا چیپ رام هارد دیسک خراب می شود، هارد دیسک قابل دسترس نیست. نارسایی القاگر یا سلف و دیود TVS برد PCB هارد دیسک حاوی تعدادی سلف یا القاگر و یک یا چند دیود TVS برای تنظیم جریان ولتاژ در مدار درایو هارد دیسک می شود.

اگر یک یا چند تنظیم کننده بر روی مدار آسیب ببینند، درایو هارد دیسک توانایی روشن شدن را نخواهد داشت. خرابی الکترونیک هارد دیسک Hard Disk Drive Electronic Failure شوک الکتریکی Electrical Overstress ، هر درایو هارد دیسک بایستی که با محدوده ای از ولتاژ کار کند و این محدوده ی جریان و لتاژ توسط کمپانی سازنده ی هارد دیسک تعیین می شود.

زمانیکه هارد دیسک خارج از محدوده امن عملکرد کار کند، شوک الکتریکی می تواند باعث آسیب به الکترونیک هارد دیسک شود. بعنوان مثال استفاده از آداپتور جایگزین برای لپ تاپ در صورتیکه ولتاژی متفاوت با آنچه برای لپ تاپ در نظر گرفته شده است می تواند الکترونیک هارد دیسک را دچار شوک الکتریکی کند.

تخلیه الکترواستاتیک Electrostatic Discharge ، اگرچه درایو هارد دیسک دارای دیودهایی جهت محافظت از تغییرات ناگهانی ولتاژ در مدار می باشد اما دربرابر تخلیه الکترواستاتیک آسیب پذیرند. شدت جریان بیش از حد نرمال باعث افزایش فشار بر فلز رسانای برد مدار چاپی شده و به اتصالات آن آسیب وارد می کند.

دمای بیش از حد Thermal Overstress ، یک دستگاه میزبان با دمای بیش از حد مانند یک کامپیوتر یا لپ تاپ که با دمای بالا کار می کند ، باعث شوک حرارت بیش از حد بر روی الکترونیک هارد دیسک می شود. این آسیب اغلب بصورت علائم تاول شکل بر روی PCB هارد دیسک ، روی چیپ رام و یا چیپ MCU قابل مشاهده می باشد.

راه سریع برای تشخیص خرابی الکترونیک هارد دیسک یا Hard Disk Drive Electronic Failure

زمانیکه شما درایو هارد دیسک را به کامپیوتر دسکتاپ متصل می کنید، هارد دیسک فعالیتی از خود نشان نمی دهد و یا اطلاعات نادرست از هارد دیسک را داخل بایوس سیستم مشاهده می کنید.

فرایند بازیابی اطلاعات در صورت خرابی الکترونیک هارد دیسک Hard Disk Drive Electronic Failure

در برخی موارد تعمیر الکترونیک برد PCB هارد دیسک ( مانند تعمیر دیودهای TVS) جهت انجام بازیابی اطلاعات هارد دیسک کافیست. اما در اغلب موارد که اطلاعات ذخیره شده بر روی چیپ رام هارد دیسک غیر قابل دستیابی است .

کارشناسان تعمیرات هارد دیسک دیجی تعمیر با استفاده از ابزار تخصصی بازیابی اطلاعات هارد دیسک ، اطلاعات را بازیابی و بازنویسی می کنند.

بازیابی اطلاعات هارد

  کارشناسان فنی دیجی تعمیر علاوه بر داشتن تحصیلات برق و الکترونیک وگذراندن دوره های مرتبط با تعمیرات لپ تاپ و بردهای الکترونیکی ، با داشتن سابقه کاری بیش از ۱۲ سال ، موفق به کسب اعتماد بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر از هموطنان در سراسر کشور شده اند.

  آدرس

  تهران، چهارراه ولیعصر، روبروی بازار رضا، پلاک 1441، طبقه اول، واحد3

  تلفن

  66964628 021

  ایمیل

  [email protected]