مجله تخصصی تعمیرات

راهنمای خرید دوربین مداربسته

جهت خرید دوربین های مداربسته علاوه بر شناخت انواع دوربین مداربسته و کیفیت آن ها بسته به مکانی که قرار است دوربین نصب شود، باید از هدف نصب دوربین ، میزان بودجه ای که برای آن در نظر گرفته شده ، اطلاع داشت.
دوربین های مداربسته را جهات مختلف دسته بندی می کنند.

 1.  دوربین های دید در شب
 2. دوربین های دید در روز

که هر کدام از آن ها به گروه های صنعتی ، دام ، مینیاتوری ، مادون قرمز دسته بندی شده اند.مثلا در دوربین های صنعتی و نیمه صنعتی دید در روز لنز به همراه ندارندو بنا به نیاز لنز برایشان محاسبه می شود. از لحاظ کیفیت و میزان سیم مورد نیاز نیز به دوربین های مداربسته آنالوگ ، AHD ، دیجیتال دسته بندی می شود.
دوربین های آنالوگ از کیفیت ۳۸۰TVL تا ۱۲۰۰TVL و نهایت کابل کشی بدون نویز تا ۳۰۰ متر می باشد. تصاویر گرفته شده با این دوربین برای مشاهده باید به دیجیتال تبدیل شوند که دستگاه dvr این کار را انجام می دهد و قابلیت نمایش تصویر روی تلویزیون را نیز دارند. قیمت این دوربین ها کم و کیفیت پایینی دارند و از محدودیت های آن میزان کابل می باشد.
دوربین AHD دارای کیفیت تصویر ۱ تا ۲ مگاپیکسل و نهایت کابل کشی ۵۰۰ متر می باشد. این دوربین ها فقط روی دی وی آرAHD تصویر می دهند و قابلیت تصویر دادن بر روی تلویزیون را ندارند.
کیفیت دوربین های مداربسته دیجیتال از ۱مگاپیکسل شروع می شود و امکانات ضبط تصاویر با کیفیت بالاتر را نیز دارد. اما قیمت این دوربین ها بالا می باشد و کابل کشی ۸۰متر. نهایت کابل کشی تا دستگاه NVR تا ۱۰۰ متر می باشد.
برای خرید پس از در نظر گرفتن نوع دوربین ، باید تعداد دوربین ( با توجه به وصعت محل مورد نظر ) ، محل نصب دوربین ، برند دوربین ، بستر دوربین ( بیسیم یا سیم دار بودن ) را نیز مدنظر قرار داد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  کارشناسان فنی دیجی تعمیر علاوه بر داشتن تحصیلات برق و الکترونیک وگذراندن دوره های مرتبط با تعمیرات لپ تاپ و بردهای الکترونیکی ، با داشتن سابقه کاری بیش از ۱۲ سال ، موفق به کسب اعتماد بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر از هموطنان در سراسر کشور شده اند.

  آدرس

  تهران، چهارراه ولیعصر، روبروی بازار رضا، پلاک 1441، طبقه اول، واحد3

  تلفن

  66964628 021

  ایمیل

  info@digitamir.com