مجله تخصصی تعمیرات

سریع ترین کامپیوتر جهان

ژاپن با ساخت سیستم جدید به دنبال کسب عنوان سریعترین کامپیوتر جهان است.
ژاپن با دنبال کردن راهکارهای چینی ها به دنبال ساخت ابرکامپیوتری است که پس از رونمایی آن در سال ۲۰۲۰ می تواند عنوان سریعترین کامپیوتر جهان را کسب نماید.این کامپیوتر که بخشی از پروژه ای به نام Flagship2020 محسوب می شود، با هدف ۱۰۰ برابر بیشتر کردن سرعت عملکرد اپلیکیشن ها از سومین کامپیوتر سریع جهان (K) که محصول ژاپن است ، در حال ساخت است .

ژاپن با ساخت سیستم جدید به دنبال کسب عنوان سریعترین کامپیوتر جهان است.
ژاپن با دنبال کردن راهکارهای چینی ها به دنبال ساخت ابرکامپیوتری است که پس از رونمایی آن در سال ۲۰۲۰ می تواند عنوان سریعترین کامپیوتر جهان را کسب نماید.
این کامپیوتر که بخشی از پروژه ای به نام Flagship2020 محسوب می شود، با هدف ۱۰۰ برابر بیشتر کردن سرعت عملکرد اپلیکیشن ها از سومین کامپیوتر سریع جهان (K) که محصول ژاپن است ، در حال ساخت است .

این ابر کامپیوتر در سال ۲۰۲۰ رونمایی خواهد شد. این کامپیوتر به وسیله ی Fujitsu و محققین موسسه ی ژاپنی RIKEN در حال ساخت است البته کامپیوتر K نیز توسط همین محققین ساخته شده است. K دارای ۷۰۵۲۰۴ هسته پردازش است و سرعت عملکرد آن ۱۰٫۵ پتافلاپ است.
جزئیات این ابرکامپیوتر در دو کنفرانس در آستین تگزاس رونمایی خواهد شد.
مطابق با جزئیات منتشر شده در سایت ها ، سیستم این ابر کامپیوتر بر پایه سیستم عامل لینوکس و استفاده از mesh 6 بعدی بنا نهاده شده است. این طراحی منجر به طراحی ۶ بعدی می شود که ارتباط همزمان بین cpu ها ، حافظه و منابع را امکان پذیر می کند. مطابق با جزئیات منتشر شده در سایت این سیستم دارای لایه های بسیاری از منابع است.
کامپیوتر K بر پایه پردازنده های SPARC64 VLLLFX و Tofu ساخته شده است.
امریکا و ژاپن و چین هر سه به دنبال ساخت سریعترین کامپیوتر جهان هستند. در سال ۲۰۱۱ یکی از ورژن های کامپیوتر K عنوان سریعترین کامپیوتر جهان را به خود اختصاص داد. هم اکنون عنوان سریعترین کامپیوتر جهان به Tianhe-2 ساخت چین تعلق دارد که سرعت عملکرد آن معادل ۵۴٫۹ پتافلاپ است.
کشور ها به دنبال ساخت سریعترین کامپیوتر جهان هستند تا علاوه بر پیشرفت در تکنولوژی ، در اقتصاد ، ساخت سلاح و همینطور سایر علوم نیز از سایر کشور ها پیشی بگیرند.
کشور ها امیدوارند که بتوانند بین سال های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ ابرکامپیوتری را بسازند که بتواند یک میلیون ترلیون محاسبات را دریک ثانیه انجام بدهد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  کارشناسان فنی دیجی تعمیر علاوه بر داشتن تحصیلات برق و الکترونیک وگذراندن دوره های مرتبط با تعمیرات لپ تاپ و بردهای الکترونیکی ، با داشتن سابقه کاری بیش از ۱۲ سال ، موفق به کسب اعتماد بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر از هموطنان در سراسر کشور شده اند.

  آدرس

  تهران، چهارراه ولیعصر، روبروی بازار رضا، پلاک 1441، طبقه اول، واحد3

  تلفن

  66964628 021

  ایمیل

  info@digitamir.com