مجله تخصصی تعمیرات

قابلیت های ویندوز۱۰

2019/10/05 تجهیزات دیجیتال, متفرقه, مقالات در:

ویندوز Threshold ( ویندوز۱۰) پس از شکست ویندوز۸ سعی دارد تا نارضایتی برخی از کاربران از جمله صاحبان مشاغل را برطرف سازد. یکی از دلایل این نارضایتی نداشتن رابط کاربری لمسی مناسب بوده است. این ویندوز عامل طوری طراحی شده تا  یک نسخه برای استفاده بر روی تمامی وسایل الکترونیک کافی باشد. بنابراین مایکروسافت انتظار دارد که کاربران گوشی ها، تبلت ها و رایانه ها به یک اندازه از آن استقبال کنند.

 • دلیلی که باعث شد تا بلافاصله بعد انتشار ویندوز ۸ ، مایکروسافت نسخه ی جدید ویندوز ۸ (۸٫۱) را منتشر کند ، منوی استارت بود. ویندوز ۱۰ در منوی استارت ترکیبی خوبی از هر دو ویندوز ۷ و ویندوز ۸ را به همراه دارد. در سمت راست عناوین زنده برنامه به شکلی رنگارنگ و جذاب از ویندوز۸ گرفته شده، و در سمت چپ برنامه های موسوم به app از ویندوز۷ گرفته شده است. کاربران قادر هستند که عناوین را با سلیقه ی خود قرار و اندازه ی آن را تغییر دهند.
 • در نسخه ی اولیه ی این ویندوز عامل دو حالت کاربری وجود دارد، یک حالت برای تبلت های لمسی و حالت دیگر برای رایانه های شخصی که با موس و صفحه کلید کار می کنند ، می باشد که کاربران قادر هستند متناسب با دستگاه بین دوحالت یکی را انتخاب نمایند.
 • در ویندوز۱۰ سعی شده تا نظر کاربران قدیمی و حرفه ای را با تغییراتی که در Command Prompt ایجاد شده به گونه ای که قادر به وارد کردن دستورات متنی بیشتر و کنترل بیشتر بر روی سیستم باشند، را جلب کنند.
 • ویندوز۸ به شکلی طراحی شده بود که اگر برنامه ای را اجرا می کردید، کل صفحه ی نمایشگر پر می شد و امکان کوچک کردن سایز پنجره ها نبود. اما در ویندوز۱۰ ما شاهد بازگشت دکمه های بستن و کوچک کردن پنجره ها در گوشه پنجره هستیم.
 • ویندوز۱۰ این امکان را فراهم آورده تا در صورتی که صفحه دسکتاپ شما شلوغ باشد و یا هر شخصی بخواهد از نرم افزارهای مختلف بر روی  صفحه ی دستکتاپ  استفاده کند، بدون دردسر بر روی چندین دستکتاپ و با کلیک کردن بر روی دکمه ی کار بین دستکتاپ ها سوئیچ کند. می توان گفت این عملکرد ویندوز۱۰ مشابه سیستم عامل مک می باشد. شما همچنین قادر خواهید بود تا میانبری را برای اجرای هر فرمانی ، برنامه ریزی کنید.
حتما بخوانید:  معرفی ویندوز10
 • قابلیت continuum خودکار ویندوز۱۰ باعث شده تا در صورت قطع صفحه کلید به صورت خودکار وارد حالت تبلت شده و Appها را به طور تمام صفحه ببینید. کاربران می توانند در صورت تمایل با دست صفحات را بالا و پایین کنند و یا بر روی برنامه ها زوم کنند.
 • با استفاده از این ویندوز می توان به طور همزمان ۴ نرم افزار را به طور کامل مشاهده و استفاده کرد و کاربر را از نرم افزارهایی که به طور پنهان در حال اجرا هستند، آگاه کرد.
 • File Explorer  در ویندوز۱۰ هوشمندسازی شده  به طوریکه درصورت جستجوی فایلی ،پوشه هایی که شما بیشتر به آن سر می زنید را در راس جستجو قرار می دهد تا احتمال پیدا شدن سریع فایل بیشتر شود. همچنین دکمه هایی بر روی آن به منظور اشتراک گذاری فایل ها و صفحات بدون نیاز به نرم افزار تعبیه شده است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  کارشناسان فنی دیجی تعمیر علاوه بر داشتن تحصیلات برق و الکترونیک وگذراندن دوره های مرتبط با تعمیرات لپ تاپ و بردهای الکترونیکی ، با داشتن سابقه کاری بیش از ۱۲ سال ، موفق به کسب اعتماد بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر از هموطنان در سراسر کشور شده اند.

  آدرس

  تهران، چهارراه ولیعصر، روبروی بازار رضا، پلاک 1441، طبقه اول، واحد3

  تلفن

  66964628 021

  ایمیل

  [email protected]