مجله تخصصی تعمیرات

پروژه ی بالون: اینترنت برای همه

پروژه بالون چیست؟
اغلب افراد اینترنت را به عنوان یک شبکه ی جهانی میشناسند در حالی که حدود دو سوم مردم جهان هنوز به اینترنت دسترسی ندارند. پروژه بالون- شبکه ای از بالون ها که به گوشه گوشه جهان فرستاده می شوند- برای ارتباط دادن افراد در مناطق غیر شهری و دورافتاده طراحی شده است، و کمک میکند که نقاط دورافتاده و مردمی که در اثر حوادث ارتباطشان با اینترنت قطع شده است دوباره به این شبکه جهانی بازگردند.

تکنولوژی پروژه بالون:

در پروژه بالون ، بالون ها در بالای جو زمین شناور هستند . در ارتفاعی ۲ برابر ارتفاعی که هواپیماها در آن پرواز می کنند. دراین ارتفاع لایه های زیادی از باد وجود دارند که هر لایه از این بادها از نظر جهت حرکت و سرعت با یکدیگر متفاوت هستند. بالون ها با بالا و پایین رفتن در لایه های بادها در جهت مطلوب حرکت میکنند.با مشارکت شرکت های ارتباطات به منظور در اشتراک گذاشتن امواج مختلف تلفن همراه به افراد کمک میشود تا به کمک تلفن همراهشان و دستگاه های دیگر LTEبه اینترنت متصل شوند. سیگنال ها بعد از گذشتن از شبکه اینترنت بالون به سمت شبکه های جهانی فرستاده می شوند.
پروژه بالون در کجاها اجرا میشود:

پروژه بالون در JUNE 2013 با تجربه یک خلبان در نیوزلند شروع شد جایی که گروه کوچکی از پیشروان پروژه بالون در حال امتحان بودند. نتیجه این تست همانند نتیجه تست های بعدی در نیوزلند ، روستاهای مرکزی کالیفرنیا، شمال برزیل به منظور گسترش این تکنولوژی و آماده سازی آن برای مراحل بعدی پروژه استفاده شد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  کارشناسان فنی دیجی تعمیر علاوه بر داشتن تحصیلات برق و الکترونیک وگذراندن دوره های مرتبط با تعمیرات لپ تاپ و بردهای الکترونیکی ، با داشتن سابقه کاری بیش از ۱۲ سال ، موفق به کسب اعتماد بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر از هموطنان در سراسر کشور شده اند.

  آدرس

  تهران، چهارراه ولیعصر، روبروی بازار رضا، پلاک 1441، طبقه اول، واحد3

  تلفن

  66964628 021

  ایمیل

  info@digitamir.com