مجله تخصصی تعمیرات

کلید های وظیفه کیبورد را بیشتر بشناسیم

خیلی از کاربران رایانه کلید های وظیفه F1…..F12  را نادیده میگیرند و از آنها استفاده نمیکنند در صورتی که یادگیری استفاده از آنها میتونیم سریع تر و حرفه‌ای تر کارهای خود را در ویندوز و برنامه های مختلف انجام دهیم.در ادامه کاربرد های این کلید ها را در ویندوز به شما آموزش میدهیم.

از کلید F1   در ویندوز و بیشتر برنامه ها برای باز کردن صفحه Help  استفاده میشود و در صورت برخورد به مشکل برای حل آن میتوان از این کلید استفاده کرد.

از کلید F2  ویندوز برای تغییر نام پرونده و پوشه استفاده میشود و سریع ترین راه برای انجام دادن این کار میباشد که کار ما را آسان تر میکند.

در ویندوز و برنامه های مختلف از کلید F3  برای استفاده قابلیت search  یا find  استفاده میشود و برای جست و جو در متن هم میتوان از آن استفاده کرد.

با استفاده از کلید ترکیبی Alt و F4 شما میتوانید برنامه جاری را ببندید ولی در بعضی از سیستم ها بدون استفاده از کلید Alt  و تنها با فشردن کلید F4 این کار امکان پذیر است.

با فشردن کلید F5 میتوان صفحات وب و یا پنجره های ویندوز را ریفرش کرد.

با فشردن دکمه F6 در اکثر مرورگرهای اینترنتی مثل اکسپلورر، گوگل کروم و فایرفاکس آدرس بار در حالت انتخاب قرار میگیرد و میتوانید بین تب ها به سرعت جا به جا شوید یا یک تب جدید بازکنید.

از کلید F7  در بیشتر لپتاپ ها برای رفتن در حالت پرواز استفاده میشود.

از کلید F8  در موقع راه اندازی سیستم برای رفتن به حالت safe mode استفاده میشود و در بعضی از لپتاپ ها مانن لپتاپ های لنوو برای جابه جایی در پنجره های مختلف استفاده میشود.

در برنامه ورد از کلید F9  برای ریفرش گردن استفاده میشود و در بعضی از لپتاپ ها برای خاموش کردن صفحه نمایش و در بعضی دیگر برای کم کردن نور صفحه استفاده میشود.

فشردن F10 باعث باز شدن منوی برنامه ای که در آن هستید میشود. در ورژن های جدیدتر مایکروسافت ورد فشردن این کلید شورت کات های مفیدی را برای گزینه هایی مثل File و Edit نشان میدهد.

از F11  برای ورود و خروج از حالت تمام صفحه در ورد استفاده میشود.

از کلیذ F12  برای باز کردن پنجره save as  در ورد استفاده میشود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  کارشناسان فنی دیجی تعمیر علاوه بر داشتن تحصیلات برق و الکترونیک وگذراندن دوره های مرتبط با تعمیرات لپ تاپ و بردهای الکترونیکی ، با داشتن سابقه کاری بیش از ۱۲ سال ، موفق به کسب اعتماد بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر از هموطنان در سراسر کشور شده اند.

  آدرس

  تهران، چهارراه ولیعصر، روبروی بازار رضا، پلاک 1441، طبقه اول، واحد3

  تلفن

  66964628 021

  ایمیل

  [email protected]