گارانتی لپ تاپ

موارد خاص که موجب نقض گارانتی لپ تاپها می‌شوند: 

 1.  پايان يافتن مدت زمان دوره خدمات دستگاه و قطعات جانبی نظير باطری، براساس آن‌چه روی قطعه، كارت گارانتی درج شده باشد.
 2. باز شدن بدنه دستگاه به‌ هر دلیل.
 3. اقدام به تعمیر توسط شخص يا اشخاصی به‌ غیر از کارشناسان دیجی.
 4. عیوب ناشی از تماس یا قرارگرفتن در مجاورت مایعات، حرارت بالا، سرمای شديد، مواد شیمیایی، امواج مغناطیسی شدید، گرد و غبار و خاک زیاد و به‌طور کلی آسيب‌های ناشی از عدم رعايت شرایط صحيح نگهداری.
 5. ایرادات ناشی از حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی و مانند آن.
 6. هر نوع آسیب فیزیکی مانند شکستگی، کنده شدن قطعات، خراشیدگی، خم شدگی، تاب برداشتگی، ترک خوردگی، سوختگی، تغییر رنگ و غیره که با چشم قابل مشاهده باشد.
 7.  هر نوع آسیب الکترونیکی مانند سوختگی، ترکیدگی، تغییر رنگ قطعات بر اثر نوسانات برق شهر یا اتصال لوازم جانبی معیوب و غیره که با چشم مشاهده شده و به دلایلی جز ایراد ذاتی قطعه یا اشكالات ناشی ازخط تولید کارخانه باشد.
 8. خرابی ظاهری سوکت‌ها و درگاه‌های ورودی و خروجی.
 9. خرابی درایو نوری دستگاه به دلیل لمس قسمت‌های حساس، استفاده ناصحیح و یا وارد شدن اجسامی به‌غیر از انواع لوح‌های فشرده استاندارد به داخل دستگاه به‌صورتی كه قطعات داخلی درايو آسیب ببينند.
 10. عیوب ناشی از عدم اتصال صحیح لوازم جانبی همچون ابزارهای مجهز به خروجی  USB ،HDMI، تلویزیون، نمايشگر و مانند آن.
 11. آسیب‌دیدگی فن، صفحه كليد و ماوس، ناشی از ضربه، گرد و خاک زیاد و يا استفاده از مواد شوینده.
 12. ایرادات و عیوب سخت‌افزاری ناشی از نصب و استفاده  از نرم‌افزارهای غير استاندارد، سیستم عامل‌های غیر منطبق و يا آلوده شدن سيستم به ويروس‌های كامپيوتری.
 13. مخدوش شدن سريال دستگاه، موجود روی برچسب كارخانه و يا برچسب پشتیبانی.

نکات تکمیلی ارائه خدمات:

 1. گارانتی دیجی تعمیر فقط شامل مواردی است که در طول دوره ضمانت در اثر خرابی قطعات و اشكالات ناشی از تولید در کارخانه و در شرایط عادی استفاده رخ داده باشد.
 2. مشتری موظف است در هنگام خرید از سلامت فیزیکی دستگاه، اطمينان حاصل كند.
 3. لپ تاپهایی که در مرکز خدمات دیجی تعمیر، تعمیر یا تعویض می‌شوند، تا اتمام مدت زمان گارانتی دستگاه اولیه تحت ضمانت دیجی تعمیر خواهند بود.
 4. دستگاهی كه تعمير آن مقرون به‌صرفه نبوده و يا تولید آن متوقف شده باشد، به‌شرط دارا بودن شرایط گارانتی، با کالای مشابه تعویض و اختلاف قیمت مربوطه به‌روز محاسبه خواهد شد.
 5.  برای ارسال دستگاه به مركز خدمات دیجی تعمیر، می‌بایست از بسته‌بندی مناسب و ضد ضربه، مانند جعبه اصلی لپ تاپ استفاده شود.
 6. مسئوليت حمل و نقل كالا به مركز خدمات دیجی تعمیر به‌عهده مشتری است.
 7. مركز خدمات دیجی تعمیر مسئوليتی در قبال مفقود شدن، صدمه ديدن و يا شكستگی و ضرب‌ ديدگی دستگاه‌هايی كه به‌صورت پستی و يا روش‌های مشابه دريافت و يا ارسال می‌شوند نداشته و كليه عواقب مادی و معنوی آن به‌عهده شركت حامل خواهد بود.
 8. قطعاتی كه زمان گارانتی آن‌ها به اتمام رسيده و يا ضمانت آن‌ها باطل شده است، در صورت امكان با دريافت هزينه تعمير خواهند شد.
 9. چنان‌چه در هنگام پذيرش لپ تاپ، موارد نقض گارانتی تشخيص داده نشده و پس از باز شدن دستگاه، نشانه‌های نفوذ مایعات، شکستگی یا دستکاری و مانند آن مشاهده شود، کارشناسان فنی شرکت می‌توانند بر طبق معيارهای ذكر شده، ضمانت‌نامه دستگاه را باطل کرده و هزینه مورد نیاز برای انجام تعمیرات را از صاحب کالا دریافت کنند.
 10. در زمان تحويل كالا و در صورت تمايل مشتری، امكان تست حضوری دستگاه فراهم خواهد بود.
 11. تعميرات انجام شده روی قطعات بدون گارانتی، تا يک ماه از زمان تعمیر تحت ضمانت دیجی تعمیر است.
 12. تعهد صورت‌گرفته از جانب دیجی تعمیر در قبال ارائه خدمات به کالاهای تحت ضمانت این شرکت، تنها محدود به خود قطعه یا کالا بوده و شامل ابزارهای جانبی همراه دستگاه و یا همخوانی سایر ابزارها مانند ماوس، بلندگو، انواع حافظه کمکی و امثال آن نشده و شرکت مسئولیتی در قبال آن ندارد.
 13. به‌منظور حفظ اطلاعات دستگاه، لازم است مشتری از اطلاعات ارزشمند خود یک نسخه پشتيبان تهيه كند. همچنین با توجه به اینکه حافظه جانبی دستگاه(هارد) ممکن است تعویض و یا فرمت شود، شرکت تعهدی برای حفظ اطلاعات، سیستم عامل و سایر نرم‌افزارهای اصل و یا غیر اصل موجود روی دستگاه ندارد.
 14. طبق استاندارد جهانی ISO 9241-302:2008 صفحه نمايش LCD/LED در صورتی معيوب شناخته شده و نيازمند تعمير و یا تعويض خواهد بود كه بيش از ۱ نقطه تاريک يا روشن و ۳ تا ۵ نقطه رنگی داشته باشد.
 15. از آنجا که باطری لپ تاپ وسیله ای مصرفی است،حداکثر تا ۶ ماه گارانتی دارد.