مجله تخصصی تعمیرات

هرچه از موس گیمینگ باید بدانید

اکثرا ، دوستداران بازیهای کامپیوتری جهت یک بازی لذت‌بخش از موس‌های مخصوص game استفاده می‌کنند. این موس‌ها با موس‌های عادی تفاوتهای بسیاری دارد که در این مبحث به آن می‌پردازیم.

حساسیت Dpi:

موسهای گیمینگ دارای Dpi حدود 4000 یا بالاتر هستند در صورتیکه در موسهای معمولی، Dpi زیر 2000 می‌باشد. Dpi تعیین‌کننده حساسیت موس است و هرچه عدد آن بالاتر باشد موس حساستر خواهد بود. به این معنا که با کمترین حرکت موس، نشانگر موس حرکت زیادی خواهد داشت.

پاسخ‌دهی یا pulling rate:

هر موس در بازه‌های زمانی مشخص به سیستم موقعیت خود را گزارش می‌دهد که اصطلاحا پاسخ‌دهی نامیده می‌شود و واحد آن هرتز است. هرچه‌قدر این واحد ( هرتز ) بالاتر باشد، موس در بازه‌ی زمانی مشخص تعداد بالاتری موقعیت به سیستم گزارش داده و در نتیجه تاخیر کمتری در ارسال دستور از موس به سیستم وجود خواهد داشت و موس سریعتر عمل خواهد کرد. برای مثال موس با پاسخ‌دهی 200 هرتز یعنی موس در یک ثانیه 200 بار موقعیت خود را به سیستم گزارش می‌دهد.

تعداد کلیدها:

معمولا موس‌های گیمینگ دارای کلیدهای بیشتری نسبت به موس‌های معمولی هستند که در هر مدل موس تعداد این کلیدها متفاوت است.

آشنایی با موس های گیمینگ

ارگونومی ( استفاده‌ی راحت )

طراحی موس‌های گیمینگ به گونه‌ای است که با استفاده‌ی طولانی مدت دست و مچ کاربر خستگی کمتری احساس کند، زیرا طرفداران بازیهای کامپیوتری زمان زیادی را صرف بازی نموده و این مزیت موس‌های گیمینگ به آنها کمک شایان خواهد نمود.

دوام:

موس‌های گیمینگ دارای دوام بیشتری نسبت به موس‌های معمولی هستند. این موس‌ها به دلیل اینکه ممکن است در هنگام بازی در معرض فشار و ضربه‌های ناشی از هیجان قرار گیرند ، مقاوم‌تر ساخته شده و از بدنه‌ی مستحکتری برخوردارند. بنابراین نسبت به موس‌های معمولی دوام بهتری دارند.

شخصی‌سازی:

اکثر موس‌های گیمینگ دارای قابلیت شخصی‌سازی هستند و قادرند کلیدهای خود را متناسب با بازی تغییر دهند.

هزینه:

با خصوصیات و مشخصاتی که برای موس‌های گیمینگ گفته شده، طبیعی است که هزینه‌ی خرید آنها نسبت به موس‌های معمولی خیلی بالاتر است.

معروفترین برندهایی که موس گیمینگ تولید می‌کنند عبارتند از:

Razer

Logitech

1 دیدگاه
 1. موس گیمینگ فقط ریزر و دیگر هیچ

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  کارشناسان فنی دیجی تعمیر علاوه بر داشتن تحصیلات برق و الکترونیک وگذراندن دوره های مرتبط با تعمیرات لپ تاپ و بردهای الکترونیکی ، با داشتن سابقه کاری بیش از ۱۲ سال ، موفق به کسب اعتماد بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر از هموطنان در سراسر کشور شده اند.

  آدرس

  تهران، چهارراه ولیعصر، روبروی بازار رضا، پلاک 1441، طبقه اول، واحد3

  تلفن

  66964628 021

  ایمیل

  info@digitamir.com