مجله تخصصی تعمیرات

آیا زمان تعویض باتری لپ تاپ شما فرا رسیده؟

حتما زمانیکه از لپ تاپتان ساعت ها بدون اینکه نیازی به وصل شدن به برق داشته باشد، کار می کردید را به یاد دارید. مثل هر وسیله ای ، باتری لپ تاپ ها نیز عمری دارندو بعد از مدتی نیاز به تعویض دارند. اما اینکه کی زمان تعویض فرا رسیده را بفهمیم ، در ادامه مطلب بخوانید.

ویندوز این قابلیت را دارد تا تاریخ انقضا باتری را به شما نشان دهد. ابتدا پنجره ی command prompt را باز کنید. راحت ترین روش ، نوشتن عبارت “cmd” در search ویندوز می باشد.

در command prompt ، عبارت powercfg/batteryreport را تایپ و کلید enter را فشار دهید. با فشردن کلید enter ، تمام اطلاعاتی که لازم است درباره ی باتری بدانید را در فایلی برای شما ذخیره می کند. ویندوز محل ذخیره سازی فایل ایجاد شده را به شما خواهد گفت. با باز کردن فایل شما اطلاعات لازم را درباره ی باتری نمایش خواهد داد.در این اطلاعات دو مورد وجود دارد، یکی ظرفیت طراحی ( Design Capacity ) و ظرفیت شارز کامل ( Full Charge Capacity ) . اختلاف اعداد این دو نباید زیاد باشد ، تفاوت زیاد بین این اعداد به این معناست که باتری سریع خالی می شود و زمان تعویض آن فرا رسیده است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  کارشناسان فنی دیجی تعمیر علاوه بر داشتن تحصیلات برق و الکترونیک وگذراندن دوره های مرتبط با تعمیرات لپ تاپ و بردهای الکترونیکی ، با داشتن سابقه کاری بیش از ۱۲ سال ، موفق به کسب اعتماد بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر از هموطنان در سراسر کشور شده اند.

  آدرس

  تهران، چهارراه ولیعصر، روبروی بازار رضا، پلاک 1441، طبقه اول، واحد3

  تلفن

  66964628 021

  ایمیل

  info@digitamir.com