مجله تخصصی تعمیرات

علت برتری ssd بر دیسک سخت

امروزه استفاده از هاردهای ssd ( درایوهای حالت جامد ) بسیار رایج و پرطرفدار است. علت این امر تغییر بسیار محسوس در سرعت و عملکرد دستگاه می باشد. در سالهای گذشته برای ارتقاء یک کامپیوتر رومیزی ابتدا به سراغ پردازنده رفته و cpu را جهت ارتقاء و جایگزینی با ورژن های بالاتر و سازگار با مادربرد خود انتخاب می کردند و یا در مرحله بعد رم های جدیدتر و بالاتر جهت ارتقاء سیستم انتخاب می شدند.

با شناخته شدن هاردهای ssd، رم و cpuها در مقام دوم و سوم جهت ارتقاء کامپیوترها قرار گرفتند. به طوریکه در سالهای اخیر هیچ سخت افزار دیگری نتوانسته به اندازه ssdها بر سرعت کامپیوترها تاثیرگزار باشد. برای مثال یک کارت گرافیک بهتر، می‌تواند کیفیت تصویر بهتری برای کاربرد در گیم ها و فیلم ها فراهم آورد. اما در مورد کاربری که نیازمند عملکرد سریعتر سیستم خود است، ssd تاثیر بسیار مشهودی در سرعت سیستم به همراه خواهد داشت.

[irp posts=”5327″ name=”تعمیر لپ تاپ”]

نکته‌ی مهم و مثبت در این انتخاب این است که اکثر لپ تاپ های امروزی چنانچه از تکنولوژی ssdها استفاده نکرده باشند و هارد دیسک بر روی آن نصب باشد، قابلیت استفاده از ssdها را داشته و می توانند با مراجعه به تعمیرگاههای مجاز درخواست ارتقاء لپ تاپ در قسمت ssd نمایند.

در بسیاری از کامپیوترهای رومیزی که امروزه اسمبل می شوند از هارد ssd در کنار هارد دیسک بهره می برند و به صورت رایج سیستم عامل بر روی ssd نصب شده تا سیستم را در جهت سرعت بالاتر هدایت نماید.

حتما برای ارتقاء به مشخصات فنی لپ تاپ خود توجه کنید. اگر لپ تاپ شما قابلیت ارتقاء دارد پیشنهاد می شود حتما امروز برای خرید و نصب ssd اقدام نمایید. قطعا استفاده از ssd می تواند تاثیر زیادی بر روی سرعت انتقال فایل ها بگذارد. برای نصب ssd حتما به یک مرکز تخصصی مراجعه نمایید .

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  کارشناسان فنی دیجی تعمیر علاوه بر داشتن تحصیلات برق و الکترونیک وگذراندن دوره های مرتبط با تعمیرات لپ تاپ و بردهای الکترونیکی ، با داشتن سابقه کاری بیش از ۱۲ سال ، موفق به کسب اعتماد بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر از هموطنان در سراسر کشور شده اند.

  آدرس

  تهران، چهارراه ولیعصر، روبروی بازار رضا، پلاک 1441، طبقه اول، واحد3

  تلفن

  66964628 021

  ایمیل

  info@digitamir.com