مجله تخصصی تعمیرات

خرابی‌های رایج دستگاه قهوه‌ساز

امروزه قهوه یکی از نوشیدنی‌های پرطرفدار میان مردم است. افرادی که اهل شب بیداری هستند و یا اینکه صاحب کافه هستند، دستگاه قهوه‌ساز از پرکاربردترین وسایل برقی برای آنها است. پس لازم است آشنایی کافی با این دستگاه و خرابی‌های رایجش داشته باشند.

اگر فردی فنی هستید دستگاه خودتان را بررسی و تعمیر کنید در غیراینصورت بهتر است تعمیر آن را به یک مرکز تخصصی بسپارید.

روشن نشدن دستگاه قهوه‌ساز

قبل از بررسی دستگاه، مطمئن شوید که برق در پریز وجود دارد و افت جریان برق ندارد. نبودن برق در پریز، معیوب بودن مقاومت و خازن‌ها، ایراد داشتن مدار الکترونیکی، افت ولتاژ و جریان از دلایل روشن نشدن قهوه‌ساز است.

[irp posts=”5299″ name=”تعمیر قهوه ساز”]

دلایل کار نکردن دستگاه

بعضی مواقع دستگاه ه خوبی روشن می‌شود و مشکلی در روشن شدن ندارد فقط به درستی کار نمی‌کند. دلیل عدم عملکرد دستگاه می‌تواند المنت قهوه‌ساز باشد.

از عواملی که باعث اختلال در عملکرد قهوه‌ساز می‌شود می‌توان خرابی المنت، معیوب بودن رله مغناطیسی، آی سی معیوب، قطعی ترانزیستور قهوه‌ساز، خرابی مسیر ارسال فرمان را نام برد.

معیوب بودن سوپاپ قهوه‌ساز

حرکت کند آب داغ و یا بالا نرفتن آب جوش در قهوه‌ساز، نشان می‌دهد که سوپاپ قهوه خراب شده است. سوپاپ قهوه‌ساز از قطعاتی است که در معرض خرابی قرار می‌گیرد.

تنوع دستگاه قهوه‌ساز از همه نظر (برند، ساختار، کاربرد، بدنه، … ) در بازار بسیار بالا است. به همین خاطر خرابی های رایج دستگاه قهوه ساز نیز با توجه به نوع دستگاه متفاوت است. اگر با خرابی دستگاه قهوه ساز مواجه شدید حتما آن را به یک مرکز تخصصی تعمیرات تحویل داده تا آن مرکز با استفاده از کارشناسان مجرب بتواند دستگاه شما را تعمیر نماید.

  کارشناسان فنی دیجی تعمیر علاوه بر داشتن تحصیلات برق و الکترونیک وگذراندن دوره های مرتبط با تعمیرات لپ تاپ و بردهای الکترونیکی ، با داشتن سابقه کاری بیش از ۱۲ سال ، موفق به کسب اعتماد بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر از هموطنان در سراسر کشور شده اند.

  آدرس

  تهران، چهارراه ولیعصر، روبروی بازار رضا، پلاک 1441، طبقه اول، واحد3

  تلفن

  66964628 021

  ایمیل

  info@digitamir.com