مجله تخصصی تعمیرات

پاک کردن اطلاعات به روش بازگشت ناپذیر

اگر شما از کاربران فضای مجازی هستید ، ازبین بردن امن و بازگشت ناپذیراطلاعات باید امری حیاتی برای شما باشد. در این راستا قصد داریم تا چند نرم افزار رایج که برای ازبین بردن اطلاعات می تواند به شما کمک کند را معرفی کنیم.نرم افزار متن بازEraser یکی از این ابزارها می باشد ، که توانایی پاک کردن فایل های ناخواسته از روی کامپیوتر و تمام فایل های ناخواسته ای که از روی کامپیوتر پاک شده اما روی حافظه به صورت نامرئی است را دارد.

این نرم افزار با جایگزین کردن داده به جای داده هایی که پاک کرده اید ، باعث می شود تا اطلاعات حذف شده بازگشت ناپذیر باشند. این نرم افزار این قابلیت را دارد تا در زمان های مشخص عمل پاک کردن امن داده هایی که با روش معمولی پاک کرده اید را انجام دهد . در زمان های تنظیم شده کامپیوتر باید روشن باشد تا عملیات حذف داده صورت گیرد. این برنامه را می توان به صورتی تنظیم کرد که روی فایل های انتخابی ، برای پاک سازی امن بین ۳ تا ۷ بار اطلاعات دیگر ذخیره کند.همچنین با انتخاب فضای خالی سیستم ، فایل هایی را که قبلا پاک کرده اید و ممکن است کاملا از بین نرفته باشند را به شکل دائمی پاک سازی می کند .
علاوه بر این نرم افزار که برای تمام نسخه های سیستم عامل ویندوز کاربردی است ، نرم افزارهای دیگری چون CCleaner و Freeraser نیز کاربردی می باشد. در سیستم عامل مک نیازی به نصب برنامه ای نیست ، Disk Utility کل دیسک و فضاهای خالی را پاک می کند و برای پاک کردن امن حافظه های جانبی مناسب است. در Disk Utility حافظه ی جانبی و یا دیسک داخلی را انتخاب و با توجه به نوع دیسک امکانات مختلف فعال می شود. از جمله این انتخاب ها Erase Free Space که پاک کردن داده هایی است یک بار به روش معمولی پاک کرده اید، می باشد . همچنین از منوی Finder می توان با انتخاب گزینه ی Secure Empty Trash از دست فایل و اطلاعاتی که نمی خواهید بازیابی شوند راحت شوید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  کارشناسان فنی دیجی تعمیر علاوه بر داشتن تحصیلات برق و الکترونیک وگذراندن دوره های مرتبط با تعمیرات لپ تاپ و بردهای الکترونیکی ، با داشتن سابقه کاری بیش از ۱۲ سال ، موفق به کسب اعتماد بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر از هموطنان در سراسر کشور شده اند.

  آدرس

  تهران، چهارراه ولیعصر، روبروی بازار رضا، پلاک 1441، طبقه اول، واحد3

  تلفن

  66964628 021

  ایمیل

  info@digitamir.com