مجله تخصصی تعمیرات

امنیت با کیفیت بالا!

امروزه برای برقراری امنیت استفاده مردم از دوربین مداربسته در محل کار و زندگی بیشتر شده است. دوربین مداربسته یکی از بخش‌های مهم در سیستم امنیتی است. به دلیل الکترونیکی بودن این دستگاه، به مرور زمان ممکن است دچار مشکلاتی شود. در این مقاله ایرادات رایج دوربین مداربسته و راه‌حل رفع این مشکلات را خواهیم گفت.

عدم نمایش تصویر

یکی از مشکلات رایج در دوربین‌های مداربسته، نشان ندادن تصویر است که احتمال زیاد ایراد از منبع تغذیه می‌باشد. پس در مواقعی که به این مشکل برخوردید، سراغ فیوز و منبع تغذیه بروید. اگر مشکل از منبع تغذیه بود آن را برطرف کنید تا به درستی شروع به کار کند . گاهی اوقات ایراد از منبع تغذیه نیست. در این مواقع باید سیم‌کشی کابل دوربین مداربسته ‌های خود را بررسی نمایید. دو سر کابل را جدا کرده و با اهم‌متر اندازه‌گیری دقیق انجام دهید. در صورتی که کابل مشکل داشت ، کابل را تعویض کنید.

[irp posts=”5274″ name=”تعمیر دوربین مدار بسته”]

وجود لکه‌های روشن روی مانیتور

نور زیاد یا بازتاب زیاد نور، دلیل اصلی این مشکل است. اگر دوربین مداربسته شما مقابل نور زیاد نصب شده باشد و یا نور زیادی به سمت دوربین بازتاب می‌شود، باعث می‌شود روی مانیتور لکه‌های روشن نمایان شود. اولین راهکار جابجایی مکان نصب دوربین است. اگر قابل جابجایی نبود، چراغ‌هایتان را جایی نصب کنید که مقابل دوربین نباشد تا نور زیادی بر روی دوربین مداربسته دریافت نکنید.

تار بودن تصویر در شب

یکی دیگر از مشکلات رایج دوربین‌های مداربسته این است که در طول روز و نور زیاد به درستی کار می‌کند اما زمانی که نور کم است و یا در شب، تصویر دوربین تار می‌شود. در این مواقع فقط کافیست فوکوس دوربین مداربسته را کم کنید تا تصویر واضح اشته باشید. برای این کار عدسی دوربین مداربسته را تا اخرین حد خود باز کنید. تنظیم فوکوس را برای لنزهای زومی نیز انجام دهید. این کار باعث می‌شود کیفیت تصویر موقع زوم بهتر باشد.

نمایش خط‌های برفکی

در صورتی که کابل دوربین تحت تاثیر سیگنال مغناطیسی، دخالت الکترونیکی و یا امواج رادیویی باشد، این مشکل در سیستم دوربین مداربسته ظاهر می‌شود. برای جلوگیری از بروز این مشکل از یک کابل دوربین مرغوب و مقاوم در برابر این دخالت‌ها استفاده نمایید. بررسی کنید که کابل دوربین شما در مسیر کابل برق و شبکه دیگری نباشد.

یکی از مهم‌ترین کارهایی که بعد از نصب دوربین مداربسته باید انجام دهید، آزمایش کردن سیستم دوربین مداربسته است. با این کار مطمئن می‌شوید که پس از وقوع حادثه‌ای مشکلی در شناسایی نخواهید داشت. اگر موقع آزمایش مشکلی وجود داشت با جابجایی دوربین مداربسته و نصب آن در یک زاویه بهتر این مشکل را از بین ببرید.

اگر تصمیم گرفتید یک سیستم امنیتی برای خانه یا محل کار خود داشته باشید، حتما به موارد ذکر شده توجه کنید تا یک سیستم امنیتی با کیفیت داشته باشید بدون هیچ ایرادی!

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  کارشناسان فنی دیجی تعمیر علاوه بر داشتن تحصیلات برق و الکترونیک وگذراندن دوره های مرتبط با تعمیرات لپ تاپ و بردهای الکترونیکی ، با داشتن سابقه کاری بیش از ۱۲ سال ، موفق به کسب اعتماد بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر از هموطنان در سراسر کشور شده اند.

  آدرس

  تهران، چهارراه ولیعصر، روبروی بازار رضا، پلاک 1441، طبقه اول، واحد3

  تلفن

  66964628 021

  ایمیل

  info@digitamir.com