مجله تخصصی تعمیرات

تاچ‌پد لپ‌تاپ کار نکرد ، چه کنیم؟

افرادی که با لپ‌تاپ سروکار دارند، شاید این اتفاق برایشان افتاده باشد. خیلی اتفاقی تاچ‌پد لپ‌تاپتان از کار بیفتد. بدون موس یا تاچ‌پد با لپ تاپ کار کردن، کاری بس دشوار و ناممکن است.

معمولا لپ‌تاپ دچار هر مشکلی می‌شود اولین و راحت‌ترین کار برای رفع مشکلی، ری‌استارت کردن است. لپ‌تاپ را ری‌استارت کنید. اگر مشکل حل نشد و همچنان تاچ‌پد کار نمی‌کرد، راههای زیر را امتحان کنید:

ابتدا چک کنید که اتفاقی تاچ‌پد خاموش نشده باشد. در لپ‌تاپها، معمولا با فشردن دو کلید می‌توانید تاچ‌پد را فعال/غیرفعال کنید. این دو کلید شامل فشردن کلید fn با یک کلید دیگر است.

کلید دوم بسته به مدل لپ‌تاپ یکی از کلیدهای f1 تا f10 می‌باشد. داخل گوگل عبارت Disable touchpad را به همراه مدل دستگاه سرچ کنیم تا کلید مربوطه را بیابید.

در صورتی که مشکل هنوز برطرف نشده بود، تنظیمات تاچ‌پد در ویندوز را بررسی کنید. در قسمت سرچ ویندوز 7 یا 8، mouse settings را جستجو کنید. در صفحه باز شده، گزینه change mouse settings را انتخاب کنید.

[irp posts=”5713″ name=”اقدامات لازم هنگام ریختن آب روی لپ تاپ”]

اگر ویندوز 10 دارید مراحل زیر را طی کنید:

settings>devices>touchpad

در صفحه تنظیمات می‌توانید از فعال/غیرفعال بودن تاچ‌پد مطمئن شوید.

یکی دیگر از روشهای حل مشکل کار نکردن تاچ‌پد، آپدیت درایور و یا نصب درایور جدید است. برای این کار به وبسایت شرکت سازنده لپ‌تاپ مراجعه کرده و درایور مدل لپ‌تاپتان را سرچ کنید. درایور را دانلود و نصب کنید.

اگر تمام این کارها را انجام دادید و مشکلتان حل نشد، احتمال زیاد مشکل سخت‌افزاری می‌باشد و باید در اولین فرصت به یک مرکز تخصصی تعمیر لپ‌تاپ مراجعه نمایید.

[irp posts=”5327″ name=”تعمیر لپ تاپ”]

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  کارشناسان فنی دیجی تعمیر علاوه بر داشتن تحصیلات برق و الکترونیک وگذراندن دوره های مرتبط با تعمیرات لپ تاپ و بردهای الکترونیکی ، با داشتن سابقه کاری بیش از ۱۲ سال ، موفق به کسب اعتماد بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر از هموطنان در سراسر کشور شده اند.

  آدرس

  تهران، چهارراه ولیعصر، روبروی بازار رضا، پلاک 1441، طبقه اول، واحد3

  تلفن

  66964628 021

  ایمیل

  info@digitamir.com