مجله تخصصی تعمیرات

تکنولوژی Li-fi با سرعت ۱۰۰برابر بیشتر از WiFi

Li-fi تکنولوژی جدید تست شده در Estonia که می تواند باعث انقلاب در ارتباطات آنلاین باشد. این تکنولوژی با نام Li-fi 100 بار قدرتمند از Wifi می باشد.  در این تکنولوژی برای انتقال اطلاعات از نور مرئی استفاده می شود و در حال حاضر در برخی از اداره های Estonia تست می شود. تست ها و آزمایش های انجام شده در آزمایشگاه نشان داده که Li-fi تا ۱۰۰ برابر سریع تر از Wifi بوده و از نور مرئی و کدهای باینری برای انتقال داده ها استفاده می کند. در انتقال داده ها با نور مرئی بعلت ناتوانی آن در عبور از بین دیوارها دارای امنیت بالایی می باشند.

Li-fi تکنولوژی جدید تست شده در Estonia که می تواند باعث انقلاب در ارتباطات آنلاین باشد. این تکنولوژی با نام Li-fi 100 بار قدرتمند از Wifi می باشد.

در این تکنولوژی برای انتقال اطلاعات از نور مرئی استفاده می شود و در حال حاضر در برخی از اداره های Estonia تست می شود. تست ها و آزمایش های انجام شده در آزمایشگاه نشان داده که Li-fi تا ۱۰۰ برابر سریع تر از Wifi بوده و از نور مرئی و کدهای باینری برای انتقال داده ها استفاده می کند. در انتقال داده ها با نور مرئی بعلت ناتوانی آن در عبور از بین دیوارها دارای امنیت بالایی می باشند.

اما هنوز نقشه ای برای جایگزینی آن با وای فای که می شناسیم و دوست داریم و گاهی اوقات از آن متنفر می شویم نیست. محققان قصد دارند تا این دو تکنولوژی را با هم ترکیب کنند.
Li-fi در سال ۲۰۱۱ توسط پروفسور Harald Hass از دانشگاه Edinburgh اختراع شد. او نشان داد که بیش تر داده ها می توانند از یک برج سلولی با نوری که از LED تابانده می شود، منتقل شود.
محققان گزارش هایی از تست های اخیر خود منتشر کرده اند که Li-fi می تواند داده ها را با سرعت ۱G/S انتقال دهد که ۱۰۰ برابر پرسرعت تر از Wifi می باشد. در آزمایش های صورت گرفته در آزمایشگاه به رکورد باورنکردنی ۲۲۴G/S رسیده اند که قادر است ۱۸ فیلم ۱٫۵GB را در ۱ ثانیه دانلود کند.
Deepak Solanki مدیرعامل شرکت تکنولوژی ولمنی می گوید:
” ما در حال انجام چند پروژه ی آزمایشی در صنایع مختلف جاهایی که تکنولوژی VLC (Visible Light Communication) می توان به کار برد، هستیم. “
” ما راه حلی برای روشنایی هوشمند محیط های صنعتی که داده ها از طریق نور منتقل می شوند را طراحی کرده ایم. همچنین مشغول اجرای پروژه ای در یک شرکت خصوصی که از شبکه Li-fi برای دسترسی به اینترنت در فصای اداره استفاده می کنند ، می باشیم. شرکت های دیگر شامل شرکت پروفسور Hass و یک شرکت فرانسوی در حال کار برای عمومی کردن Li-fi می باشند.”

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  کارشناسان فنی دیجی تعمیر علاوه بر داشتن تحصیلات برق و الکترونیک وگذراندن دوره های مرتبط با تعمیرات لپ تاپ و بردهای الکترونیکی ، با داشتن سابقه کاری بیش از ۱۲ سال ، موفق به کسب اعتماد بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر از هموطنان در سراسر کشور شده اند.

  آدرس

  تهران، چهارراه ولیعصر، روبروی بازار رضا، پلاک 1441، طبقه اول، واحد3

  تلفن

  66964628 021

  ایمیل

  info@digitamir.com