مجله تخصصی تعمیرات

علت خاموش شدن چراغ مودم چیست؟

مودم‌ها یک دستگاه قابل اطمینان برای اتصال قوی‌تر به اینترنت هستند. در دنیای مدرن امروز تقریبا تمامی افرادی که کسب‌و‌کار خود را از طریق اینترنت پیش می‌برند، در خانه یا محل کار خود از مودم استفاده می‌کنند. بنابراین به وجود آمدن مشکل برای مودم برای آن‌ها آزاردهنده است.

زمانی که اینترنت شما دچار مشکل می‌شود، اولین نشانه‌های آن تغییر در وضعیت چراغ‌های مودم است. گاهی چراغ‌های مودم قرمز می‌شوند، چشمک می‌زنند یا به طور کلی خاموش می‌شوند تا ارتباط شما با دنیای اینترنت قطع ‌شود.

عیب یابی مودم و یافتن علت خاموش شدن چراغ‌های این دستگاه، به شما کمک می‌کند تا بتوانید به راحتی و در کوتاه‌ترین زمان مودم خود را عیب‌یابی کنید.

علت خاموش شدن چراغ های مودم

پس از روشن کردن مودم، چراغ‌های آن یکی پس از دیگری روشن می‌شوند و به رنگ سبز در می‌آیند. سبز بودن هرکدام از چراغ‌ها اتصال موفق شما به اینترنت را نشان می‌دهد

گاهی هنگام کار با اینترنت ناگهان چراغ‌ها خاموش می‌شود. این مشکل دلایل متعددی دارد که باید آن‌ها را به درستی بررسی کنید تا علت اصلی مشخص شود.

قطع شدن اتصالات برق و کابل‌ها

عمده‌ترین دلیل خاموش شدن چراغ های مودم، مشکل در اتصالات برق و کابل‌های ورودی خانه است.

اولین کاری که پس از خاموش شدن چراغ مودم باید انجام دهید، بررسی اتصال آداپتور و پریز برق است. خراب بودن آداپتور سیم برق مودم در برق‌رسانی به دستگاه مشکل به وجود می‌آورد. می‌توانید مودم را به یک پریز دیگر بزنید و در صورت خراب بودن، آداپتور را عوض کنید.

گاهی آداپتور سیم برق مودم مشکلی ندارد و خراب بودن پریز جلوی برق‌رسانی به دستگاه را می‌گیرد. برای بررسی این مشکل بهتر است مودم را به چند پریز برق دیگر وصل کنید تا از سالم بودن پریزها مطمئن شوید.

اگر برق‌رسانی به مودم مشکلی نداشته باشد، چراغ پاور سبز می‌شود.

وصل نبودن کابل اترنت به مودم و هر گونه خرابی در این کابل، باعث از کار افتادن مودم می‌شود چراغ لن (LAN) مودم را خاموش می‌کند.

در آخرین مرحله بررسی اتصالات برق، دقت کنید که هیچ دستگاه دیگری مانند فکس به پریز یا تلفن وصل نباشد که در این صورت ممکن است در سرویس اینترنت مشکل به وجود آورد و با خاموش شدن چراغ مودم به شما هشدار دهد.

به‌روز نبودن فریمور مودم

به‌روز نبودن فریمور مودم در عملکرد مودم اختلال به وجود می‌آورد که نتیجه آن خاموش شدن ناگهانی چراغ های مودم است.

برای به‌روزرسانی فریمور مودم باید به صفحه تنظیمات دستگاه مراجعه کنید و با انتخاب گزینه Firmware Update آن را به‌روزرسانی کنید. با این کار قابلیت‌های جدیدی به مودم شما اضافه می‌شود و عملکرد آن در ارائه خدمات اینترنت بهتر خواهد شد.

ایراد در تنظیمات مودم

شاید مشکل خاموش شدن چراغ های مودم به دلیل بروز خطا در تنظیمات این دستگاه باشد. برای درست کردن تنظیمات مودم بهتر است ابتدا آن را به تنظیمات کارخانه بازگردانید و سپس مودم را به درستی مجددا کانفیگ و تنظیم کنید.

سخن نهایی

آسان‌ترین راه‌های عیب یابی خاموش شدن چراغ مودم، مواردی بود که در بالا خواندید. با این حال ممکن است نتوانید مودم را تخصصی عیب‌یابی کنید یا مشکل آن داخلی باشد.

اگر نیاز به کارشناس ماهر و متخصص در عیب یابی و تعمیر مودم دارید، بهتر است با متخصصان دیجی تعمیر تماس بگیرید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  کارشناسان فنی دیجی تعمیر علاوه بر داشتن تحصیلات برق و الکترونیک وگذراندن دوره های مرتبط با تعمیرات لپ تاپ و بردهای الکترونیکی ، با داشتن سابقه کاری بیش از ۱۲ سال ، موفق به کسب اعتماد بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر از هموطنان در سراسر کشور شده اند.

  آدرس

  تهران، چهارراه ولیعصر، روبروی بازار رضا، پلاک 1441، طبقه اول، واحد3

  تلفن

  66964628 021

  ایمیل

  info@digitamir.com