مجله تخصصی تعمیرات

Passive Wifi چیست؟

تا چند سال گذشته انتقال فایل از یک دستگاه به دستگاه دیگر از طریق کارت حافظه و یا دستی برای کاربران مقدور بود که بعدها این امکان برای کاربران فراهم شد تا از روشی با حداقل مصرف انرژی از طریق ارتباطات بی سیم این کار را انجام دهند .

ارتباطات بی سیم شناخته شده وای فای ( Wifi ) وبلوتوث ( Bluetooth) با کارایی استاندارد متفاوت و اهداف متفاوت می باشد.

تکنولوژی Wifiسرعت بالایی در تبادل اطلاعات دارد اما عیبی که به آن وارد است مصرف انرژی زیاد آن می باشد، مخصوصا تکنولوژی در گوشی های هوشمند که به عنوان یک مکنده انرژی محسوب می شود. در مقابل تکنولوژی بلوتوث را داریم که مصرف انرژی کمی دارد. اما برد کم و غیر قابل اعتماد بودن از نکات منفی این تکنولوژی است.
دانشمندان به دنبال روشی برای ترکیب دو تکنولوژی Wifi و بلوتوث هستند، به شکلی که ویژگی های مثبت هر دو شامل قابل اعتماد، سرعت زیاد و مصرف انرژی کم را به ارث ببرد. در سیستم Passive Wifi هدف مصرف انرژی کم بوده که دانشمندان موفق به مصرف برق کم، ۱۰۰۰۰برابر کم تر از Wifi شدند.
در سیستم Passive Wifi از تراشه ی تمام دیجیتال به جای تراشه رایج استفاده شده است.در تراشه های معمولی استفاده شده در Wifi از RF دیجیتال و آنالوگ هم زمان استفاده می شود. Passive Wifi از بازتاب برای ساخت بسته های وای فای استفاده می کند. دستگاه متصل موج سیگنال RF را به طور انتخابی بازتاب می دهد تا بسته های وای فای تولید شوند و دستگاه دریافت کننده اطلاعات دریافتی را رمزگشایی می کند. در این تکنولوژی شاید سرعت کم تر از وای فای برای شما آشکار باشد. با این حال سرعت انتقال سریع تر از سرعت از بلوتوث معادل ۱۱ مگابایت بر ثانیه می باشد. توسعه این تکنولوژی به علت مصرف کم انرژی در لوازم آشپزخانه که به سنسور و اینترنت نیازمند می باشند، بسیار کارا می باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  کارشناسان فنی دیجی تعمیر علاوه بر داشتن تحصیلات برق و الکترونیک وگذراندن دوره های مرتبط با تعمیرات لپ تاپ و بردهای الکترونیکی ، با داشتن سابقه کاری بیش از ۱۲ سال ، موفق به کسب اعتماد بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر از هموطنان در سراسر کشور شده اند.

  آدرس

  تهران، چهارراه ولیعصر، روبروی بازار رضا، پلاک 1441، طبقه اول، واحد3

  تلفن

  66964628 021

  ایمیل

  [email protected]