مجله تخصصی تعمیرات

تعمیر کیس در محل، کاری بیهوده!

سیاری از مشتریان گرامی جهت تعمیر کیس کامپیوتر خود ، درخواست تعمیر کیس در محل را ثبت مینمایند . در این مقاله با ذکر چند مثال توضیح خواهیم داد که چرا تعمیر کیس در محل ، کاری دشوار و در برخی موارد بیهوده است.

فرض کنید کیس موردنظر با ایراد تصویر ندادن مواجه اسـت. علت این ایراد به ظاهر ساده می تواند از خرابی هرکدام از اجزای داخل کیس باشد. بنابراین برای به جواب رسیدن تعمیرکار باید تمامی قطعات یک کیس را به همراه خود به محل موردنظر منتقل کند. در خوشبینانه ترین شرایط فرض بر این است که مشتری محترم از مشخصات قطعات خود اطلاعات کافی ندارد. برای مثال می‌داند که رم دستگاه 4bb ddr4 است یا مادربرد دارای سرعت cpu 1151 است. در غیر اینصورت تعمیرکار با حجم بسیاری از سوال و قطعه مواجه خواهد شد.

در یک مثال ساده‌تر فرض کنیم مشتری از خرابی مادربرد خود مطمئن است. خرابی مادربرد علت‌های بسیاری دارد که ساده‌ترین آنها عبارتند از اتصالی، خرابی خازنها ، خرابی پایه‌های cpu ، اسلاتهای رم و … که شناسایی و رفع هرکدام از تمامی این ایرادها نیاز به تجهیزات خاصی دارد که بعضی از این تجهیزات از حجم و وزن زیادی برخوردار است که حمل و انتقال به محل را دشوار می‌سازد.

تعمیر کیس کامپیوتر

مورد بعدی سرویس یک کیس در محل است . مهمترین بخش سرویس یک کیس خاک‌گیری است. کیسی را در نظر بگیرید که بیش از دو سال زیر میز شما قرار دارد. این کیس با حجم بسیار زیادی از خاک، پرز، آلودگی همراه است که با کوچکترین دمیدن هوا داخل آن تمامی فضای اتاق شما را پر از گرد و غبار و آلودگی خواهد نمود.

درمورد خرابی های کیس که ناشی از خرابی پاور باشد به عبارتی پاور کیس نیاز به تعمیر داشته باشد ، پس از تعمیر پاور ، تست آن دارای ریسک بالایی است . بنابراین بهتر است در محل تعمیرگاه تست و سپس به مادربرد کیس کانکت شود.

در نهایت پس از تعمیر کیس موردنظر، تست کیس تعمیر شده زمانبر است. ممکن است در همان لحظه همه چیز در بهترین حالت قرار گرفته و به مشتری تحویل داده شود اما پس از مدتی سیستم دچار خاموشی و یا بلواسکرین شود. که مجدداً نیاز به حضور کارشناس در محل خواهید داشت.

با توجه به نکات عنوان شده پیشنهاد می‌کنیم مشتریان عزیز جهت تعمیر کیس خود به محل مرکز تعمیرات مراجعه و پس از پایان کار و تست نهایی با خیالی آسوده آن را دریافت کنند.

تعمیر کیس در محل

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  کارشناسان فنی دیجی تعمیر علاوه بر داشتن تحصیلات برق و الکترونیک وگذراندن دوره های مرتبط با تعمیرات لپ تاپ و بردهای الکترونیکی ، با داشتن سابقه کاری بیش از ۱۲ سال ، موفق به کسب اعتماد بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر از هموطنان در سراسر کشور شده اند.

  آدرس

  تهران، چهارراه ولیعصر، روبروی بازار رضا، پلاک 1441، طبقه اول، واحد3

  تلفن

  66964628 021

  ایمیل

  info@digitamir.com