مشکل خم شدن پردازنده اینتل و راه حل آن

تا قبل از این ما با مشکل خم شدن آیفون مواجه بودیم ، اخیرا خم شدن پردازنده های نسل ششم اینتل مخصوصا برای گیمیرها مشکل ساز شده است. آن ها که به سیستم خنک سازی پردازنده اینتل علاقه ای ندارند ، سیستم خنک سازی دیگر با صدای کم و دمای کاری حداقل ۲۰ درجه سانتی گراد ، را روی پردازنده ی خود قرار می دهند.اما این کار برای نسل جدید پردازنده ی اینتل مشکل ساز شده است.

تا قبل از این ما با مشکل خم شدن آیفون مواجه بودیم ، اخیرا خم شدن پردازنده های نسل ششم اینتل مخصوصا برای گیمیرها مشکل ساز شده است. آن ها که به سیستم خنک سازی پردازنده اینتل علاقه ای ندارند ، سیستم خنک سازی دیگر با صدای کم و دمای کاری حداقل ۲۰ درجه سانتی گراد ، را روی پردازنده ی خود قرار می دهند.اما این کار برای نسل جدید پردازنده ی اینتل مشکل ساز شده است.

این مشکل به خاطر باریک بودن این پردازنده است و در هنگام حمل و نقل ، حرکت های ناگهانی و یا ضربه های کوچک ، و فشار روی پردازنده خود را نشان داد.
از این رو شرکت های متفاوت درصدد برطرف کردن این مشکل برآمده اند. شرکت اینتل نیز خود در حال بررسی این مشکل و به دنبال راه حل برای رفع آن می باشد. اخیرا شرکت Msi یک راه حل اساسی برای حل این مشکل ارائه داده است. این شرکت قطعه ای را با نام CPU Guard 1151 معرفی کرده است که با دو کاربرد افزایش استحکام و مقاوم سازی پردازنده در برابر خم شدن و نیز محکم سازی هیت سنک پردازنده اولین راه حل اساسی برای حل این مشکل می باشد. البته هنوز مواردی در ابهام قرار دارد. از جمله اینکه آیا فقط بر روی محصولات Msi سازگار است؟

پیشنهاد می شود:  تصویر فاش شده از Iphone 7
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *