مجله تخصصی تعمیرات

چرا جاروبرقی ناگهان خاموش می‌شود؟

ترموستاتها در جاروبرقی به عنوان یک سنسور حرارتی حساس عمل می‌کنند . در صورت داغ شدن بیش از اندازه موتور، به خاموش شدن جاروبرقی می‌انجامد. برای رفع این مشکل کمی صبر کنید تا جارو و ترموستات خنک شوند.

کشیدن سیم جاروبرقی تا انتها باعث می‌شود سیم در داخل سیم جمع‌کن تحت فشار باشد و در پی آن قطعی سیم صورت بگیرد . بهتر است قبل از اینکه سیم تا انتها از جارو بیرون کشیده شود، عملیات خارج کردن سیم را متوقف کنیم. برای راحتی کار چند سانت قبل از انتهای سیم را با یک ماژیک علامتگذاری کنید و هر بار هنگام استفاده تا همان قسمت سیم را بیرون بکشید.

کیسه‌های جاروبرقی را بررسی کنید. پر بودن کیسه جاروبرقی باعث می‌شود موتور داغ شده و ترموستات‌ها وارد عمل شوند و جارو را خاموش کنند. بنابراین قبل از پر شدن کامل کیسه، آن را تعویض کنید.

نکته: در مورد جنس کیسه‌های جاروبرقی بهتر است به نکات زیر دقت کنیم:

 1. جهت صرفه‌جویی در هزینه هرگز از کیسه‌های دائمی جارو استفاده نکنید. زیرا تخلیه‌ی آنها بسیار سخت و با خروج مقدار زیادی غبار و باکتری همراه است.
 2. سعی کنید از کیسه‌های یکبار مصرف و یا کیسه‌های نانو استفاده کنید. دقت کنید حتما اورجینال مدل جاروی شما باشد و از مدلهای مشابه استفاده نکنید.

فیلترهای جاروبرقی به اندازه‌ی کیسه‌ها پراهمیت هستند کثیف بودن آنها باعث عدم گردش هوا برای موتور شده و داغ شدن موتور را به دنبال خواهد داشت که به خاموشی موتور می‌انجامد.
وظیفه فیلتر موتورها ممانعت از ورود گرد و غبار به داخل موتور در هنگام روشن بودن است و دیرتر از کیسه‌ها نیاز به تعویض دارند. برای اطمینان خاطر بهتر است هنگام هر بار تعویض کیسه‌ی جاروبرقی فیلتر را هم چک نمائید تا در صورت نیاز، آن نیز تعویض شود.

دلایل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی

گاهی اوقات ممکن است یک بی‌دقتی باعث شود لوله‌های جاروبرقی و یا راه اتصال پاروی جارو تا  کیسه، با گیر کردن شئ بزرگی مسدود شود. این مشکل باعث عدم تبادل هوا شده و گاهی اوقات به سوختگی موتور هم خواهد انجامید. بنابراین بهتر است قبل از جارو کردن محوطه را بررسی کرده و زباله‌های بزرگ نظیر دستمال کاغذی و … را جمع‌آوری کنید.

موارد مهمی که در هنگام خاموشی ناگهانی جاروبرقی توسط کاربر قابل رفع است توضیح داده شد. اما مواردی هم هستند که علت خاموشی جارو می‌باشند اما حتما باید توسط یه تعمیرکار رفع شوند. این عوامل عبارتند از:

 1. کلید روشن و خاموش دچار اتصالی شده است.
 2. موتور جاروبرقی نیم‌سوز شده است.
 3. دو شاخه قطع است و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.
 4. رفتن آب داخل جاروبرقی که خود تنهایی ممکن است باعث سوختن موتور شود. در هنگام جارو کشیدن دقت کنید سطوحی را که جارو می‌کنید عاری از هر گونه آب و مایع باشد. اگر این مورد اتفاق افتاد به سرعت جارو را خاموش کنید و دیگر استفاده نکنید و سریعا به یک تعمیرگاه مجهز مراجعه نمائید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  کارشناسان فنی دیجی تعمیر علاوه بر داشتن تحصیلات برق و الکترونیک وگذراندن دوره های مرتبط با تعمیرات لپ تاپ و بردهای الکترونیکی ، با داشتن سابقه کاری بیش از ۱۲ سال ، موفق به کسب اعتماد بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر از هموطنان در سراسر کشور شده اند.

  آدرس

  تهران، چهارراه ولیعصر، روبروی بازار رضا، پلاک 1441، طبقه اول، واحد3

  تلفن

  66964628 021

  ایمیل

  info@digitamir.com