مجله تخصصی تعمیرات

چند راهکار جهت افزایش عمر لپ‌تاپ

با رعایت چند نکته ی ساده می توان لپ تاپی با طول عمر بیشتر داشت . در این مقاله قصد داریم تا به چند مورد از این نکات که در افزایش طول عمر لپ تاپ موثر است اشاره کنیم.

 •  در صورتیکه برای ساعاتی نیاز به استفاده از لپ تاپ ندارید حتما آنرا خاموش کنید تا از داغ شدن  بیش از حد آن جلوگیری نمایید.
 • تنظیمات هارد و صفحه نمایش لپ تاپ را به گونه ای تظیم کنید که در صورت عدم استفاده خاموش شود . با این کار به مصرف انرژی لپ تاپ و طول عمر باتری آن کمک شایانی خواهید کرد. برای دست یافتن به این هدف می توانید از گزینه های Standby و یا Hibernate نیز استفاده کنید.

[irp posts=”5730″ name=”آیا زمان تعویض باتری لپ تاپ شما فرا رسیده؟”]

 • قبل از اینکه لپ تاپ خود را جهت حمل درون کیف قرار دهید از خاموش بودن آن اطمینان حاصل کنید. چنانچه لپ تاپ به صورت روشن داخل کیف قرار گیرد ممکن است به دلیل عدم وجود جریان هوا تا اندازه ی ذوب شدن سخت افزار، داغ شود.
 • حداقل هفته ای یکبار دریچه های لپ تاپ را پاکسازی کنید تا هوا به راحتی در جریان باشد و دقت کنید که هرگز بر روی دریچه ها چیزی قرار ندهید.
 • همیشه ازسلامت فن سیستم اطمینان حاصل کنید .خرابی فن ،داغ شدن بیش از حد سیستم و خرابی های بسیاری را به دنبال خواهد داشت.
 • برخی لپ تاپ ها فن را از طریق BIOS کنترل می کنند. وب سایت تولید کننده را برای به روز رسانی BIOS چک کنید. اگر خودتان نمی توانید کار به روز رسانی BIOS را انجام دهید از یک متخصص کمک بگیرید.
 • برای جلوگیری از سوختگی های ناشی از عدم جریان هوا ،حتی الامکان از میزهای مخصوص کامپیوترکه دارای فن های اضافه هستند ، استفاده کنید. اگر سیستم را جهت استفاده بر روی سطوح نرم قرار دهید جریان هوا دچار مشکل شده وبه داغی بیش از حد سیستم منجر میشود.
 • حتی اگر برای مدت زمان کوتاه از لپ تاپ خود استفاده نمی کنید تمامی قطعات جانبی را جدا کنید. چرا که این قطعات نه تنها انرژی مصرف می کنند بلکه باعث گرمای بیشتر دستگاه هم می شود. هنگامی که قصد قرار دادن لپ تاپ در کیف را دارید حتماً تمامی قطعات جانبی را از آن جدا کنید.

[irp posts=”6053″ name=”سرعت لپ تاپتان را بالا ببرید!”]

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  کارشناسان فنی دیجی تعمیر علاوه بر داشتن تحصیلات برق و الکترونیک وگذراندن دوره های مرتبط با تعمیرات لپ تاپ و بردهای الکترونیکی ، با داشتن سابقه کاری بیش از ۱۲ سال ، موفق به کسب اعتماد بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر از هموطنان در سراسر کشور شده اند.

  آدرس

  تهران، چهارراه ولیعصر، روبروی بازار رضا، پلاک 1441، طبقه اول، واحد3

  تلفن

  66964628 021

  ایمیل

  info@digitamir.com