مجله تخصصی تعمیرات

آنتن دهی مودم خود را قوی کنید

این روزها اینترنت یکی از ملزومات زندگی هر فرد شده است و در هر مکانی نسبت به اندازه ی آن یک یا چند مودم وجود دارد. فناوری های مختلفی در راستای داشتن اینترنت وجود دارد که یکی از آنها وای فای است. یک اتصال به اینترنت، و یک مودم روتر (wifi) تمام چیزی است که برای برقراری اینترنت لازم است.

یکی از مشکلات آزار دهنده کاربران، آنتن دهی ضعیف و سرعت پایین است. پس از اطمینان حاصل کردن از عدم وجود مشکل در اینترنت از طریق تماس با مرکز پشتیبانی سرویس دهنده اینترنت،روشهایی برای تقویت آنتن دهی مودم وای فای وجود دارد. در ادامه این روشها را بررسی میکنیم:

 • بهترین مکان؛نقطه مرکزی

برای بررسی مناسب بودن مکان قرارگیری مودم، اگر از جایی که نشسته اید مودم را می بینید، پس جای مناسبی قرار دارد. نقطه مرکزی خانه بهترین مکان برای مودم است تا عملکرد قوی داشته باشد. اگر کابلهای مربوط به مودم در گوشه ای از خانه است، الزامی به قرارگیری مودم در همان گوشه نیست. به طور کلی، مودم از نقطه ای که شما بیشترین استفاده را از اینترنت می کنید باید فاصله کمی داشته باشد و در دید شما داشته باشد تا سیگنالها سریعتر به شما برسند.

 • دوری از وسایل فلزی

مودم را از هر وسیله فلزی، آینه، لپ تاپ یا کنسول بازی دور کنید. این وسایل باعث کاهش قدرت سیگنال های وای فای می شوند. در نتیجه اتصال اینترنت ضعیف می شود و مشکل آنتن دهی خواهید داشت. اگر از این وسایل فاصله بگیرد، در کیفیت برقراری اینترنت تاثیر مثبت می گذارد.

 • تاثیر منفی دیوار

اگر بین مودم و دستگاه موردنظر دیوار وجود داشته باشد، سیگنالهای زیادی جذب دیوار می شوند و آنتن دهی در دستگاه شما ضعیف می شود. در نتیجه اگر مودم در یک گوشه و شما در گوشه ای دیگر از خانه هستید، توقع نداشته باشید سیگنالها بتوانند از تمام دیوارها عبور کنند و به شما برسند.

 • قرارگیری مودم در ارتفاع

هرچه مکان قرارگیری مودم در ارتفاع بلندتری باشد، سیگنالها بهتر در هوا پخش می شوند و سریعتر به شما می رسند. اگر مودم فاصله کمی از زمین داشته باشد، سیگنالها محدود به زمین می شوند و به شما نمی رسند.

 • آنتن افقی یا عمودی؛ تعویض آنتن

مودمی که استفاده می کنید یک یا چند آنتن دارد . این آنتن ها می توانند هم بصورت افقی باشند هم عمودی. بهترین حالت این است که آنتن به صورت افقی باشد و سیگنالها به پهلو و افقی حرکت کنند و آنتن دهی بهتری داشته باشید.

اگر نوع آنتن مودم شما omni-directional است آن را با یک آنتن با کیفیت بهتر عوض کنید. آنتن های Uni-directional کیفیت بهتری دارند که تاثیر زیادی بر روی آنتن دهی وای فای می گذارد.

با تمام روشهای بالا می توانید خودتان آنتن دهی مودم خود را تقویت کنید و مشکل را حل کنید. اگر تمام این روشها را به کار گرفتید و تاثیری در کیفیت آنتن دهی نداشتند ، مودم از نظر سخت افزاری باید بررسی شود. این کار را به بخش تعمیرات مودم دیجی تعمیر بسپارید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  کارشناسان فنی دیجی تعمیر علاوه بر داشتن تحصیلات برق و الکترونیک وگذراندن دوره های مرتبط با تعمیرات لپ تاپ و بردهای الکترونیکی ، با داشتن سابقه کاری بیش از ۱۲ سال ، موفق به کسب اعتماد بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر از هموطنان در سراسر کشور شده اند.

  آدرس

  تهران، چهارراه ولیعصر، روبروی بازار رضا، پلاک 1441، طبقه اول، واحد3

  تلفن

  66964628 021

  ایمیل

  info@digitamir.com