مجله تخصصی تعمیرات

آنچه از مصرف برق ماینینگ باید بدانید

 

اولین و مهمترین نیاز بهره برداری از ماینرها، برق قوی به عبارتی درست تر، برق صنعتی می باشد. در این مقاله قصد داریم اطلاعات درستی در مورد مصرف برق عمل ماینینگ در اختیار کاربرانی که از ماینرها استفاده می کنند یا درصدد هستند به تازگی در این عرصه وارد شوند، قرار دهیم.

جریان مصرفی دستگاههای استخراج ارز دیجیتال به صورت کامل به مشخصات درج شده بر روی پاور دستگاه ماینر ارتباط دارد. برای مثال اگر بر روی پاور دستگاه عبارت MAX15A درج شده باشد به این معناست که بیشترین حد جریان مصرفی دستگاه 15 آمپر است. این در حالی است که در حالت عادی با دمای نرمال کمتر می تواند این جریان کمتر نیز مصرف شود.

[irp posts=”6107″ name=”نحوه سرویس و نگهداری ماینر”]

نکته‌ی قابل توجه در این مرحله برای این آمپر این است که جهت جلوگیری از هرگونه مصرف بیش از 15 آمپر که باعث آسیب به پاور یا اتصالی و به دنبال آن آتش سوزی خواهد شد، نصب کلید مینیاتوری با رنج 16 آمپر در مسیر مدار است. این اقدام به این منظور است تا چنانچه آمپراژ بالاتری توسط دستگاه مورد استفاده قرار گرفت با قطع کلید عملیات متوقف شود.

در مورد دستگاه‌هایی که اطلاعاتی از آمپر بر روی آن درج نشده ، استفاده آمپرمترهای انبری راه حلی جهت به دست آوردن اطلاعات پاور برای کاربر است. روش های اندازی‌گیری آمپر برای دستگاههایی که اطلاعاتی بر روی آنها درج نشده است، در زیر آمده است:

 • روش اول: استفاده از آمپرمترهای انبری جهت اندازه گیری جریان مصرفی
 • روش دوم: استفاده از فرمول قانون اهم است به این صورت که توان دستگاه را بر ولتاژ شبکه تقسیم می کنیم:     P=VA   —>    A=P/V

به این نکته باید توجه داشت که مهمترین مسئله در بحث ماینرها بالا رفتن دما در پی بالا رفتن توان و جریان است. در مبحث بعدی به مشکلات ناشی از افزایش دما پرداخته و راه‌حلهای آن را بررسی می کنیم.

[irp posts=”5268″ name=”تعمیر دستگاه ماینر”]

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  کارشناسان فنی دیجی تعمیر علاوه بر داشتن تحصیلات برق و الکترونیک وگذراندن دوره های مرتبط با تعمیرات لپ تاپ و بردهای الکترونیکی ، با داشتن سابقه کاری بیش از ۱۲ سال ، موفق به کسب اعتماد بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر از هموطنان در سراسر کشور شده اند.

  آدرس

  تهران، چهارراه ولیعصر، روبروی بازار رضا، پلاک 1441، طبقه اول، واحد3

  تلفن

  66964628 021

  ایمیل

  [email protected]