مجله تخصصی تعمیرات

تعمیر اسپرسوساز با خودتان!

امروزه اسپرسوسازها در بین طرفداران قهوه بسیار محبوب هستند. این دستگاه علاوه بر نوع صنعتی که در کافی‌شاپ‌ها استفاده می‌شوند، انواع مختلف روگازی و برقی برای استفاده‌ی خانگی هم دارند. در مبحث زیر به چند خرابی متداول در این دستگاهها پرداخته و سعی می‌کنیم برای رفع آنها راه‌حلی ارائه دهیم:

1- دستگاه را روشن می‌کنید ولی اسپرسویی ندارید:

 • پمپ دستگاه را بررسی کنید . ممکن است قهوه یا مواد ته‌نشین شده با خشک شدن خود، ایجاد جرم کرده باشند و این اشکال باعث گرفتگی پمپ می‌شود. سعی کنید حداقل ماهی یکبار دستگاه را جرم‌گیری کنید. 
 • در مقدار قهوه و ریز و درشت آسیاب شدن آن دقت کنید:

چنانچه مقدار قهوه بسیار زیر و یا اندازه آن بسیار ریز باشد باعث فشردگی قهوه در دستگاه شده و عبور آب از آن را با مشکل مواجه می‌کند.

 • از تمیز بودن فیلترها مطمئن شوید و در فواصل منظم نسبت به شستن آنها اقدام نمائید.

2- سرعت خروج اسپرسو از دستگاه خیلی کم یا خیلی زیاد است:

 • وقتی مقدار دانه‌های قهوه مناسب نباشد و به عبارتی فاصله‌ی دانه‌های قهوه ا زهم زیاد باشد، عبور آب از بین آنها به سرعت انجام شده و یک اسپرسو بسیار رقیق و سریع خواهید داشت ( سرعت دستگاه زیاد می‌شود ).

3- داخل فنجان قهوه ( علی‌رغم دم کشیدن مناسب قهوه ) آثار تفاله دیده می‌شود:

 • سبدهای فیلتر را بررسی کنید، در صورت مشاهده‌ی هرگونه تغییر شکل و فرو رفتگی آن را تعویض کنید.
 • واشرهای دستگاه را بررسی کنید، واشرها قطعات مصرفی هستند که در اثر استفاده مستهلک و خراب می‌شوند. در صورت خرابی آن را تعویض کنید.

4- مخزن دستگاه پر از آب است اما alarm دستگاه از خالی بودن آن خبر می دهد:

مخازن آب اسپرسوسازها دارای شناور هستند که داخل آنها از آهنربا استفاده شده است . سطح آب قرارگیری شناور، نشاندهنده مقدار آب داخل مخزن ( پر یا خالی بودن آن ) است. حال به هر دلیلی شناور به کف مخزن گیر کند ( حتی در صورت پر بودن مخزن ) به سنسور فرمان خالی بودن مخزن، ارسال و alarm فعال می‌شود. برای رفع این ایراد، شناور و مخزن را تمیز نموده و از گیر نکردن آن به کف مخزن مطمئن شوید.

در نهایت:

رفع ایرادهای دیگر این دستگاه را از قبیل ( صدای غیرعادی، نشتی آب از کف ) بهتر است به یک متخصص بسپارید.

[irp posts=”5299″ name=”تعمیر قهوه ساز”]

1 دیدگاه
 1. ممنون خیلی مقاله خوبی بود فقط یه نکته که تو قهوه ساز و قهوه جوش و اسپرسو سازها خیلی مهمه استفاده از آب تصفیه شده است تو خارج از ایران آب بسته بندی استفاده میکنن ولی تو ایران از آب شیر استفاده میشه که این باعث رسوب بستن لوله و پمپ میشه
  با تشکر

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  کارشناسان فنی دیجی تعمیر علاوه بر داشتن تحصیلات برق و الکترونیک وگذراندن دوره های مرتبط با تعمیرات لپ تاپ و بردهای الکترونیکی ، با داشتن سابقه کاری بیش از ۱۲ سال ، موفق به کسب اعتماد بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر از هموطنان در سراسر کشور شده اند.

  آدرس

  تهران، چهارراه ولیعصر، روبروی بازار رضا، پلاک 1441، طبقه اول، واحد3

  تلفن

  66964628 021

  ایمیل

  info@digitamir.com