مجله تخصصی تعمیرات

داغ شدن لپ‌تاپ و راههای جلوگیری آن

یکی از اتفاقاتی که ممکن است برای لپ تاپ شما بیفتد، داغ شدن بیش از حد لپ تاپ است. در این مقاله دلایل رخ دادن این اتفاق و راههای جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ را در اختیار شما قرار می دهیم. حتی اگر لپ تاپ شما هنوز با این مشکل روبه رو نشده است، برای افزایش عمر لپ تاپ خود، مطالب زیر را بخوانید:

 • لپ تاپ را در یک محیط با دمای معتدل قرار دهید

یکی از دلایلی که لپ تاپ بیش از حد داغ می کند، قرار نگرفتن در جای خنک است. محیطی که کامپیوتر در آن قرار می گیرد، باید یک محیط با دمای معتدل باشد. اگر در محیط کاری مجبور به استفاده از اتاقی هستید که این شرابط را ندارد، سعی کنید دمای اتاق را پایین بیاورید و به دمای مطلوب برسانید.

 • لپ تاپ نیاز به استراحت دارد

گاهی این مشکل به نرم افزارهایی که شما استفاده می کنید مربوط می شود. اگر مدت زمان زیادیست که بازی در حال اجرا است ، این می تواند دلیل داغ شدن لپ تاپ شما باشد. نرم افزارهایی مانند فتوشاپ و نظیر آن که تنظیمات بالای گرافیکی دارند فشار زیادی به لپ تاپ می آورند و باعث گرم شدن لپ تاپ می شوند.

سعی کنید بعد از استفاده از نرم افزارهای قوی گرافیکی و بازیها، زمانی را به لپ تاپ خود استراحت دهید.

[irp posts=”5559″ name=”توصیه هایی جهت افزایش عمر باتری لپ تاپ”]

 • لپ تاپ باید تمیز شود

باید مراقب باشید گردوغبار وارد دریچه های هوای لپ تاپ نشود. مطمئن شوید روزنه های فن تمیز هستند تا بتوانند به درستی هوا را به جریان بیاندازد. پس فن لپ تاپ نیازمند مراقبت ویژه است.

به غیر از فن، درگاههای ورودی لپ تاپ نیز باید حداکثر هر سه ماه یکبار تمیز شوند. ترجیحا برای سرویس و پاکسازی داخلی لپ تاپ، به دیجی تعمیر مراجعه نمایید تا با ابزار تخصصی و حرفه ای این کار انجام شود.

 • لپ تاپ را بر روی سطح هموار قرار دهید

یکی از اشتباهاتی که اکثر مردم انجام می دهند، گذاشتن لپ تاپ بر روی پا و یا روی تخت است. سطحی که لپ تاپ بر روی آن قرار می گیرد، باید صاف و هموار باشد تا توانایی عبور هوا را داشته باشد و داغ نکند.

 • قبل از خرید به طراحی لپ تاپ دقت کنید

یکی از دلایل مهم داغ شدن لپ تاپ، طراحی نامناسب آن است. به طوری که منافذ خروجی هوا در جای نامناسب تعبیه شده است مثلا در اطراف یا پشت نمایشگر. اگر دریچه هوا در جایی باشد که حرکت هوا را محدود کند، از دلایل اصلی گرم شدن بیش از حد لپ تاپ است.

نکات بالا را جدی بگیرید تا بتوانید مدت زمان بیشتری از لپ تاپ خود استفاده کنید و عمر آن را افزایش دهید. اگر هم لپ تاپتان دچار مشکل شده است آن را به دیجی تعمیر بیاورید تا مهندسان ما در سریعترین زمان ممکن عیب یابی و تعمیر لپ تاپ را انجام دهند.

[irp posts=”5327″ name=”تعمیر لپ تاپ”]

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  کارشناسان فنی دیجی تعمیر علاوه بر داشتن تحصیلات برق و الکترونیک وگذراندن دوره های مرتبط با تعمیرات لپ تاپ و بردهای الکترونیکی ، با داشتن سابقه کاری بیش از ۱۲ سال ، موفق به کسب اعتماد بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر از هموطنان در سراسر کشور شده اند.

  آدرس

  تهران، چهارراه ولیعصر، روبروی بازار رضا، پلاک 1441، طبقه اول، واحد3

  تلفن

  66964628 021

  ایمیل

  info@digitamir.com