تعمیر مایکروویو (ماکروفر)

دیجی تعمیر با بهره مندی از تعمیرکاران مجرب و با هزینه ای مقرون به صرفه ، تجربه ای موفق در تعمیر اکثر برندهای ماکروفر مثل ماکروفر سامسونگ ، ماکروفر ال جی ، ماکروفر پاناسونیک ، ماکروفر دلونگی و …. داشته است .

در دیجی تعمیر ابتدا ایرادیابی ماکروفر انجام شده ، هزینه ی تعمیر براورد شده و به مشتری اعلام می گردد و در صورت تایید مشتری پروسه ی تعمیر انجام میگیرد . اما باید توجه کرد چنانچه ماکروفری قبلا توسط مرکز دیگری باز و در نهایت تعمیر نشده باشد با توجه به صرف انرژی و زمان بیشتر جهت بررسی عملکردی که همکار قبلی داشته است هزینه بررسی دریافت می گردد که در نهایت این مورد هم با مشتری هماهنگ خواهد شد .

در این مرکز کلیه برندها پذیرش و تعمیر می‌شوند

آدرس : تهران چهارراه ولیعصر روبروی بازار رضا جنب بانک ملت پلاک 1441 طبقه اول واحد 3

شماره تماس مرکز تعمیرات دیجی تعمیر : 67974

خدمات مربوط به بخش ماکروویو

مشکلات متداولی که در ماکروویو اتفاق می افتد:

 • دیر گرم می کند
 • روشن نمی شود
 • در هنگام کار جرقه می زند
 • بعد از دقایقی خاموش می شود
 • عدم چرخش سینی
 • کار نکردن کلیدها
 • کار نکردن گریل ماکروفر
 • کندی چرخش سینی ماکروفر
 • باز نشدن درب مایکروویو و ماندن غذا داخل آن

با توجه به دشوار بودن حمل و نقل ماکروویو ، می توانید با ثبت درخواست خود از پیک رایگان استفاده کنید.

دیجی تعمیر این اطمینان را به شما می دهد که دیگر نگران تعمیر ماکروویو خود نباشید و خدمات سرویس و تعمیر ماکروفر خود را از ما بخواهید.

تعمیر انواع برندهای موجود در بازار بدون محدودیت

 • سامسونگ Samsung
 • ال جی LG
 • پاناسونیک Panasonic
 • هاردستون Hardstone
 • مایدیا Midea
 • فلر Feller
 • اسماری Smary
 • دوو Deawoo
 • زیرووات Zerowatt
 • کنوود Kenwood
 • آکیا Aukia
 • بوش Bosch
 • هایسونگ Hisung
 • میکس Mix
 • دکستر Dexter

قابل ذکر است تعمیر لوازم خانگی در دیجی تعمیر فاقد گارانتی می باشد.

نمایندگی تعمیرات ماکروفر
تعمیر ماکروویو و ماکروفر

ایرادات رایج ماکروفر

در عصری که سرعت از اهمیت زیادی برخوردار است ، استفاده از ماکروفر سرعت زیادی به پخت غذا و گرم کردن غذاها برای به ارمغان آورده است . با استفاده از ماکروفر در فرآیند آشپزی کارها سریعتر پیش می رود و به دنبال آن در زمان صرفه جویی شایانی صورت می پذیرد . اما ماکروفر ها در تمامی برندها ممکن است دچار خرابی شوند که در این قسمت به چند مورد از خرابی و راه حل آن می پردازیم

 1 . از کار افتادن صفحه نمایش ماکروویو :

اغلب ماکروفر ها با لمس کردن (تاچ) صفحه نمایش خاموش ، روشن میشود . بنابراین با از کار افتادن صحفه نمایش عملا ماکروفر قابل استفاده نیست .

دلایل زیادی باعث کار نکردن صفحه نمایش می شود :

* نوسان برق :

نوسان برق نوسان مخربی بر روی صفحه نمایش ماکروفر دارد . می توانید با استفاده از یک محافظ برق خرابی های ناشی از نوسانات برق را به حداقل برسانید . محاف با بررسی برق ماکروفر را از مدار خارج و اجازه ی روشن شدن به آن نمی دهد . چنانچه با خرابی صفحه نمایش مواجه شدید به دیجی تعمیر مراجعه کنید .

* خرابی برد دستگاه :

یکی از مهم ترین خرابی هر دستگاهی برد آن است . با خرابی برد کار با ماکروفر دچار مشکل خواهد شد . با بروز این مشکل هرچه سریعتر ماکروفر رو به مرکز تعمیرات دیجی تعمیر  منتقل کنید . دیجی تعمیر با تجربه ی موفق در تعمیر  اکثر برند ها برد دستگاه شما را تعمیر و یا در صورت عدم امکان تعمیر ( چنانچه برد موجود باشد ) اقدام به تعویض آن خواهد نمود .

* سوختن فیوز برق :

سوختن یوز ذستگاه می تواند باعث کار نکردن صفحه نمایش ماکروفر شود . در واقع فیوز یک حفاظتی است که در هنگام اتصالی برق از دستگاه در برابر خرابی های ناشی از اتصالی برق محافظت می کند . برای تعویض فیوز حرارتی دستگاه حتما به تعمیر کار مجرب مراجعه کنید .

* قطع شدن اتصالات داخل ماکروفر :

خرابی سیم و اتصالات ماکروویو باعث از کار افتادن قسمتهای مختلف دستگاه می شود . یکی از این قسمت ها صفحه نمایش است که به خاطر اختلال در مسیر عبور جریان برق صفحه نمایش روشن نمیشود . یک توصیه در این مورد اطمینان از سلامت کابل برق ماکرو ویو در زمان روشن کردن است .

2 . از کار افتادن گریل دستگاه

گریل به غذای شما کمک می کند تا به صورت کامل بپزد و یا روی آن  طلایی رنگ شود . ولی در صورت خرابی برد ، المنت ، و یا ترموستات دستگاه شما ، گریل از کار می افتد . تشخیص علت اصلی خرابی گریل نیازمند استفاده از ابزار های مناسب می باشد . ین کار در تخصص افراد ماهر مشغول در دیجی تعمیر می باشد . شما به تنهایی نمی توانید مشکل را بیابید و آن را برطرف کنید . اگر یکی از سه قطعه گفته شده خراب شده باشد و قابلیت تعمیر نداشته باشد ، باید آنها را با قطعات دیگری جایگزین نمود .

3 . خرابی فن ماکروویو

فن ماکروفر یکی از مهم ترین اجزای آن است . وظیفه فن در ماکروویو خروج دود و بوی مواد غذایی در حین پختن آن می باشد . در صورت خرابی ، فن دستگاه کارایی خود را از دست می دهد . به طور کلی فن دستگاه به دلایل مختلفی از قبیل معیوب شدن موتور فن آن و یا ایراد در کارکرد قطعه ی موتور فن ، خرابی موتور اصلی دستگاه ، مسدودی فیلتر روغن و یا فیلتر زغالی دستگاه ، و همچنین خرابی دمپر می تواند خراب شود .

برای تعمیر این فن لازم است ابتدا قطعات موتور فن ، موتور دستگاه ، فیلتر روغن ، فیلتر زغالی و دمپر بررسی شوند . در صورتی که مشکل خرابی فن به خاطر یکی از این قطعات باشد باید آن را تعمیر و یا تعویض نمود .

برای تعمیر فن ، خودتان دست به تعمیر آن نزنید . بلافاصله بعد از خرابی آن دیجی تعمیر تماس بگیرید . متخصصان ماهر در دیجی تعمیر سریعا دستگاه شما را بررسی می کنند و مشکل آن را برطرف می نمایند .

4 . خرابی موتور گردان در ماکروویو

در ماکروفر برای اینکه گرما یکسان به همه ی قسمت های ظرف غذا برسد ، از موتور گردان استفاده شده است . این موتور به وسیله ی قطعات شفت و کوپولار به سینی چرخان دستگاه متصل است . موتور گردان در واقع تامین کننده ی انرژی مورد نیاز برای چرخش سینی می باشد . موتور گردان اگر خراب شود ، مشکلات زیادی از قبیل یک دست پخته نشدن غذا را برای شما به وجود می آورد . در صورت خراب شدن این قطعه برای تعمیر لازم است که موتورگردان از دستگاه جدا شود . وقتی موتورگردان توسط متخصصان ما در دیجی تعمیر از دستگاه  جدا شد ، علت خرابی آن بررسی می شود . متخصص ما بسته به تشخیص خود آن قطعه را یا تعمیر می کند و یا اگر نیاز به تعویض داشت . آن را تعویض می نماید و موتورگردان جدیدی را جایگزین  آن می کند .

تعمیرات انواع ماکروفر

5 . خرابی میکروسوئیچ تعبیه شده در درب ماکروفر

وظیفه ی میکروسوئیچ محکم کننده ی درب ماکروفر و افزایش دهنده ی ایمنی دستگاه در هنگام روشن بودن آن می باشد . در واقع به شما اطمینان می دهد که درب دستگاه بسته شده است . بعد از اینکه درب دستگاه بسته شد ، میکروسوئیچ به قطعات دیگر اجازه ی روشن شدن می دهد . از آنجا که در این دستگاه از اشعه ی ایکس استفاده می شود و این اشعه برای انسان بسیار بسیار مضر است . در نتیجه سالم بودن میکروسوئیچ درب دستگاه بسیار دارای اهمیت می باشد . چون میکروسوئیچ  به دلیل ایمنی که ایچاد میکند، از رسیدن این اشعه به انسان جلوگیری  میکند .

اگر میکرو سوویچ درب دستگاه خراب شود علائمی چون جرقه زدن ماکروویو در هنگام روشن شدن آن درست بسته نشدن درب ماکروفر ، چفت نشدن میکروسوئیچ با قلاب ، روشن نشدن دستگاه ، گرم نشدن غذای موجود در آن را نشان می دهد . عوامل موثر  برای خراب شدن میکروسوئیچ شامل ناگهانی باز نمودن درب دستگاه ، بستن محکم درب دستگاه ، وارد کردن ضربه شدید به درب دستگاه و یا تماس میکروسوئیچ به شرح زیر است .

1) قطع نمودن برق ماکروفر و خالی کردن جریان برق دستگاه به وسیله ی خارج کردن دو شاخه از پریز برق

2) درآوردن قاب بدنه ی دستگاه

3) درآوردن میکروسوئیچ درب آن

4) جدا کردن کلید های درب و پیدا کردن میکروسوئیچ خراب

5) جایگزین نمودن میکروسوئیچ جدید

6) اتصال صحیح سیم ها به میکروسوئیچ

نکته مهم : باید در هنگام تعویض میکروسوئیچ  خازن خالی باشد وگرنه برای شما امکان برق گرفتگی توسط دستگاه وجود دارد .

به دلیل خطر برقی که تعمیر میکروسوئیچ برای شما به دنبال و همچنین حساسیت بالای تعویض میکروسوئیچ ما به شما پشنهاد می دهیم با دیجی تعمیر تماس بگیرید .

تعمیر کار نکردن ماکروفر

نکاتی برای افزایش طول عمر ماکروفر

1) بعد از هر بار استفاده  از دستگاه به طور کامل داخل آن را از خرده های غذا و گرد و غبار تمیز نمایید

2) از محافظ برق برای افزایش طول عمر دستگاغه استفاده کنید . به این ترتیب جلوی خراب شدن دستگاه در هنگام نوسانات برق گرفته می شود .

3) از قرار دادن ظروف سنگین و یا مواد غذایی یخ زده در ماکروفر بپرهیزید .

4) از برنامه ی از پیش تنظیم شده برای پخت و یا گرم نمودن غذا استفاده کنید . اینگونه صفحه ی نمایش شما طول عمر بیشتری خواهد داشت .

5) جهت بستن درب دستگاه ، هر بار آن را به آرامی ببندید تا طول عمر دستگاه خود را زیاد کنید .

روند ارائه خدمات در بخش ماکروفر

 • مراجعه به دیجی‌تعمیر و پذیرش دستگاه موردنظر
 • کدگذاری توسط مسئول پذیرش و قرارگیری در نوبت بررسی
 • بررسی و ایرادیابی توسط کارشناس مربوطه و برآورد هزینه
 • تماس با مشتری و اعلام هزینه تعمیر

در صورت تایید مشتری ادامه مراحل به شرح زیر است:

 • تعمیر و رفع ایراد کالا در صورت: 

 • موجود بودن قطعه سریع انجام می‌شود.
 • ناموجود بودن قطعه در انتظار قطعه خواهد ماند.

 • تماس با مشتری جهت تست و دریافت کالای تعمیر شده

مراحل تست دستگاه: 

 • چنانچه تست در مرکز دیجی‌تعمیر در حضور مشتری امکان‌پذیر نباشد، کارشناس مربوطه با هماهنگی مشتری زمانی را جهت تست در خارج از مرکز تعیین نموده و منتظر تماس مشتری خواهد ماند.
 • چنانچه دستگاه در دیجی‌تعمیر و در حضور مشتری تست و سلامت آن تایید شود، به محض خروج از مجموعه مسئولیتی در قبال دستگاه نخواهد داشت.

  کارشناسان فنی دیجی تعمیر علاوه بر داشتن تحصیلات برق و الکترونیک وگذراندن دوره های مرتبط با تعمیرات لپ تاپ و بردهای الکترونیکی ، با داشتن سابقه کاری بیش از ۱۲ سال ، موفق به کسب اعتماد بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر از هموطنان در سراسر کشور شده اند.

  آدرس

  تهران، چهارراه ولیعصر، روبروی بازار رضا، پلاک 1441، طبقه اول، واحد3

  تلفن

  66964628 021

  ایمیل

  info@digitamir.com