مجله تخصصی تعمیرات

باورهای اشتباه درباره باتری موبایل

این مقاله باورهای اشتباه مربوط به باتری موبایل که در بین مردم رایج است را بیان خواهد کرد. مدتهاست که شما این باورها را پذیرفته اید و علت آنها را بررسی نکردید. این باورها قدیمی شده اند و دیگر کاربردی ندارند.

 • اگر برنامه های باز شده را ببندیم، باتری دوام بیشتری می کند

در کامپیوتر اینگونه است که اگر برنامه ای باز باشد، باتری مصرف میشود و به کامپیوتر فشار می آید. اما این باور برای باتری موبایل اشتباه است. چون وقتی برنامه ای پشت صحنه باز باشد و استفاده نشود باتری مصرف نمی شود و انگار که برنامه بسته است.

زمانی که برنامه ی پشت صحنه را می بندید ، در واقع آن را از رم خارج کرده اید و مجددا که باز میکنید ، مجبور به لود دوباره ی برنامه است. برنامه هایی مانند گوگل مپ و پیام رسان ها در پشت صحنه هم باتری مصرف میکنند که می توانید پردازش پشت صحنه را غیرفعال کنید.

 • در شارژ ماندن گوشی در طول شب باعث خرابی باتری می شود

این باور برای قدیم است که اگر گوشی در طول شب داخل شارژ می ماند ، باتری گرم می شد و امکان انفجار هم داشت. اما در عصر جدید و با پیشرفت فناوری باتری ها، دیگر این اتفاق نخواهد افتاد و باتری ها آمادگی هرگونه فشار را دارند.

 • استفاده از شارژرهای رسمی گوشی

اگر دفترچه های مخصوص گوشی را خوانده باشید ، داخلش نوشته شده که حتما از شارژرهای ما استفاده کنید. این باور فقط به این دلیل است که شارژهای همان شرکت را فقط خریداری کنید.

در کل حواستان باشد از شارژرهای ارزان و تقلبی استفاده نکنید وگرنه استفاده از شارژهای برندهای دیگر مشکلی ندارد.

 • استفاده از گوشی در حال شارژ

هیچ مدرکی برای اثبات این باور وجود ندارد پس مشکلی ندارد زمانی که گوشی شما در حال شارژ شدن است از آن استفاده کنید.

 • باید باتری کامل خالی شود سپس به شارژ بزنید

این باور مخصوص باتری های نیکل-روی می باشد که باتری های نسل جدید لیتیوم یونی هستند و درباره ی آنها صدق نمی کند.

باتریهای نسل قدیم اگر قبل از خالی شدن باتری شارژ می شدند ظرفیتشان کاهش میافت اما دیگر در باتریهای نسل جدید اینگونه نیست و در هر درصدی میتوانید گوشی را شارژ کنید.

البته در کل پیشنهاد می شود برای افزایش طول عمر باتری و اینکه سیستم عامل متوجه شود که یک شارژ کامل باتری چقدر دوام می آورد هر دو سه ماه یکبار بگذارید شارژ کامل خالی شود و سپس به شارژ بزنید.

 • با غیرفعال کردن بلوتوث، وای فای و جی پی اس ، مصرف باتری به طور عجیبی کاهش می یابد.

این باور هم برای گذشته است و برای باتریهای نسل جدید اشتباه است. برای برنامه هایی مثل گوگل مپ باید دقت داشته باشید تنها زمانی که برنامه باز هست از GPS استفاده کنند.

استفاده ی مداوم از این برنامه ها است که باتری را خالی می کنند نه وقتی روشن هستند.

 • اگر باتری داخل یخچال باشد عمرش بیشتر می شود

این کار هم کاری بیهوده است و تاثیری روی باتری ندارد. اتفاقا چون باتری دارای مواد سمی است، با گذاشتن آن داخل یخچال سلامتی خودتان به خطر می افتد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  کارشناسان فنی دیجی تعمیر علاوه بر داشتن تحصیلات برق و الکترونیک وگذراندن دوره های مرتبط با تعمیرات لپ تاپ و بردهای الکترونیکی ، با داشتن سابقه کاری بیش از ۱۲ سال ، موفق به کسب اعتماد بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر از هموطنان در سراسر کشور شده اند.

  آدرس

  تهران، چهارراه ولیعصر، روبروی بازار رضا، پلاک 1441، طبقه اول، واحد3

  تلفن

  66964628 021

  ایمیل

  info@digitamir.com