مجله تخصصی تعمیرات

معیار خرید ویدئو پروژکتور

اگر نیاز به خرید یک ویدئوپروژکتور دارید لازم است که به اهمیت بسیاری از ویژگیهای آن بر اساس نوع کاربری آن توجه داشته باشید. در ذیل به ۳ ویژگی مهم آنها اشاره می شود.

وضوح تصویر واقعی
اگر چه پروژکتورهای مختلف اغلب وضوح تصویر متفاوتی را می توانند نمایش دهند اما یکی از مواردی که باید به دقت به آن توجه داشت وضوح تصویر واقعی آن است. این وضوح تصویر، ظرفیت واقعی وضوح پروژکتور را نمایش می دهد. باید به این نکته توجه کرد که این ظرفیت ، بالاترین میزان وضوح تصویر ویدیو پروژکتور شما خواهد بود ولی ویدیو پروژکتور شما توانایی نمایش تصاویر با وضوح تصویر پایین تر را نیز خواهد داشت. تکنولوژی تصویر در ویدیو پروژکتور ها به دسته های مختلفی از جمله  DLP,LCD3,LED,SXRD و…. تقسیم می شوند. مثلا یک پروژکتور با وضوح تصویر VGA قادر به نمایش تصاویر SXGA می باشد.

[irp posts=”5539″ name=”ویدئو پروژکتور چیست و ویژگیهای آن”]

میزان روشنایی تصویر با تشعشع  نوری
تعداد تشعشع های نوری یک پروژکتور می تواند میزان روشنایی تصویر و میزان عمر لامپ تصویر آن را تعیین کند. یک پروژکتور با تعداد تشعشع های بالا می تواند طول عمر لامپ بالا تر را تضمین کند. تعداد تشعشع های نوری که در یک پروژکتور نیاز دارید بستگی به میزان بزرگی تصاویری که می خواهید نمایش دهید دارد و همچنین میزان روشنایی اتاق مربوطه دارد.

صدا
بسیاری از پروژکتورها دارای بلندگوهایی هستند که می توانند تمام فضای اتاق را با صدای خود پرکنند. اما سوالی که مطرح می شود این است که چه میزان صدا مورد نیاز می باشد. باید گفت صدایی که مورد نیاز است بستگی به محیط شما دارد اما شما می توانید پروژکتور را با همان میزان صدا بپذیرید چرا که امکان اتصال به منابع خارجی صدا نیز برای آنها وجود دارد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  کارشناسان فنی دیجی تعمیر علاوه بر داشتن تحصیلات برق و الکترونیک وگذراندن دوره های مرتبط با تعمیرات لپ تاپ و بردهای الکترونیکی ، با داشتن سابقه کاری بیش از ۱۲ سال ، موفق به کسب اعتماد بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر از هموطنان در سراسر کشور شده اند.

  آدرس

  تهران، چهارراه ولیعصر، روبروی بازار رضا، پلاک 1441، طبقه اول، واحد3

  تلفن

  66964628 021

  ایمیل

  info@digitamir.com