تعمیر مادربرد

دیجی تعمیر مرکز تعمیراتی است که اکثر برندهای موجود در بازار ایران را بررسی و تعمیر میکند . مادربردهای ایسوس، لنوو، ام اس آی، دل، اچ پی و … همگی قابلیت تعمیر را دارا می‌باشند. بر روی مادر برد می‌توان ورودی و خروجی‌های بسیار زیادی را مشاهده کرد. انواع قطعات و تجهیزات بر روی مادربرد به صورت مستقیم قرار می‌گیرند. پردازنده، رم، کارت گرافیک و … همگی بر روی مادربرد نصب شده و کار می‌کنند. برای اینکه بتوان از تمامی ظرفیت سیستم استفاده نمود باید کیفیت مادربرد را حفظ کرد. برای ارتقا سیستم خود پایه ترین کار تعویض مادربرد می‌باشد. تعداد اسلات‌های موجود بر روی هر مادربرد متفاوت می‌باشد. در دیجی تعمیر موارد قابل بررسی در مادربردها عبارتنداز :

 • قطعات اس ام دی: اکثر المان‌های موجود در مادربرد با فناوری اس ام دی جایگذاری شده‌اند. در این فناوری می‌توان بازدهی بالاتری را مشاهده کرد. اجزای بسیار زیادی همچون مقاومت، خازن، سلف، دیود و … در تعمیر مادربرد تاثیر گذار می‌باشند.
 • ترمیم سوکت‌های پردازنده: یکی از مهم‌ترین قسمت‌های موجود در مادربرد سوکت‌های سی پی یو می‌باشد. این سوکت‌ها ممکن است بر اثر عوامل مختلف دچار اشکال شوند. در صورتی که این مشکل به وجود بیاید باید سوکت‌های CPU ترمیم و تعمیر شود لازم به توضیح است تعویض این سوکت به دلیل ریسک عدم تعمیر معمولا پیشنهاد نمیشود و در صورت شکستگی پایه ها متاسفانه سوکت قابل تعمیر نخواهد بود .
 • قطعی در مدار: در دیجی تعمیر با تست‌های مختلف می‌توانند به راحتی قطعی‌های مختلف در مدار مادربرد را شناسایی کنند. قطعی‌های موجود را با روش‌های مختلف در کمترین زمان ممکن رفع می‌کنند.
 • ایراد چیپ های اصلی (شمالی ، جنوبی ، گرافیک ) : چنانچه تشخیص خرابی چیپ ها باشد متاسفانه در بسیاری از موارد قابل تعمیر نیستند ، زیرا قیمت هر یک از چیپ های اصلی بسیار بالا برده ( مقرون به صرفه نیست ) به علاوه اینکه ریسک عدم تعمیر شدن در بالاترین است بنابراین در اکثر موارد غیر قابل تعمیر اعلام میشود .
تعمیر مادربرد

در دنیای فناوری امروزه سیستم‌های کامپیوتری بسیار مهم و کاربردی می‌باشند. برای اینکه بتوانید به خوبی از این محصولات استفاده کنید باید در حفظ و نگهداری آنها نیز کوشا باشید. یکی از مهم ترین قسمت‌های یک سیستم کامپیوتری مادربرد می‌باشد. تعمیر مادربرد بسیار حساس بوده و باید به آن توجه ویژه‌ای کرد. باید اینگونه در نظر گرفت که مادربرد قلب هر سیستم می‌باشد. تمامی تجهیزات جانبی یک سیستم بر روی مادربرد نصب و اجرا می‌شوند. انواع لب تاپ‌ها، کامپیوترهای خانگی و دیگر وسایل دارای مادربرد می‌باشند. در این محصولات می‌توان تنوع بسیار بالایی را مشاهده نمود. در این محصولات نسل بندی‌های بسیار زیادی وجود دارد. هر یک از این نسل‌ها دارای ویژگی‌های خاص خود بوده و قابلیت‌های مختلف را دارا می‌باشند. برای تعمیر مادربرد باید به نوع و کاربرد این محصولات توجه شود. اینکه شما تعمیر را به چه کسی واگذار می‌کنید بسیار با اهمیت است.

به دلیل حساسیت بالای این محصولات شرکت دیجی تعمیر تصمیم گرفته است که به حوزه تعمیرات در این وسایل وارد شود. برای اینکه بتوانید از مزایای این شرکت استفاده کنید تنها کافی است که با دیجی تعمیر تماس بگیرید. مادربرد به عنوان اصلی ترین قطعه در سیستم‌های کامپیوتری شناخته می‌شود. در انواع وسایل می‌توان کارایی این محصولات را مشاهده کرد. به دلیل اینکه قطعات و المان‌های موجود به وسیله فناوری اس ام دی بر روی برد قرار گرفته اند، تعمیرات در این وسایل بسیار حساس می‌باشد. هرچه نسل این مادربردها به جلوتر می‌رود تعمیر آن‌ها نیز بسیار سخت تر و پیچیده تر می گردد. می‌توان مشکلات موجود در مادربرد را در دسته بندی‌های مختلف قرار داد. در ادامه این دسته بندی‌ها را برای شما شرح خواهیم داد.

تعمیر مادربرد

علائم خرابی در مادربرد

برای اینکه تعمیر مادربرد به بهترین شکل ممکن انجام شود باید با انواع خرابی‌های موجود در این محصولات آشنا شوید. اگر با علائم خرابی موجود در این وسیله آشنا باشید می‌توانید در کمترین زمان ممکن این علائم را شناسایی کنید. می ‌توان موارد بسیار زیادی را برای شناسایی خرابی در مادربرد بیان کرد. با شناسایی به موقع انواع خرابی‌ها در مادربرد خود، می‌توانید از آسیب‌های بیشتر جلوگیری کنید. یکی از اصلی‌ترین نشانه‌های خرابی مادربردها کار نکردن کل سیستم یا لب تاپ است. در این حالت دستگاه روشن شده و فن نیز کار می‌کند اما نمایشگر چیزی را نشان نمی‌دهد. در برخی از اوقات نیز می توان صدای هارد را شنید که در این صورت باید ایراد را در مادربرد جستجو کرد. اگر این موارد را به صورت مکرر در سیستم خود مشاهده می‌کنید بهتر است که در اولین فرصت با دیجی تعمیر تماس گرفته و مشکلات خود را بیان کنید. با تعمیر به موقع مادربرد از آسیب رسیدن به اجزای دیگر جلوگیری خواهید کرد.

بسیاری از قطعات که بر روی برد نصب می‌شوند دارای قیمت‌های بالایی هستند. برای اینکه به این قطعات آسیبی وارد نشود بهتر است که به صورت دوره‌ای نیز سرویس‌هایی را بر روی مادربرد انجام دهید. تعمیر مادربرد در صورتی که به موقع انجام شود هزینه‌های بسیار کمتری را برای شما در بر خواهد داشت. با دیدن نشانه‌های خرابی، رم و کارت گرافیک‌های موجود را خارج کرده و به یک تعمیرکار حرفه ای مراجعه کنید. به صورت کلی تعمیر مادربرد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. مادربرد میتواند تمامی بخش‌های یک سیستم را به یکدیگر متصل کند. باید دقت داشته باشید که در این محصولات عیب‌های فیزیکی بسیار کم بوده و عمده مشکلات موجود در حوزه الکتریکی می‌باشد. به عنوان یک توصیه باید در نظر داشته باشید که سرویس کردن مادربرد کاری تخصصی است که باید توسط یک متخصص انجام شود.

آیا تعمیر مادربرد به صرفه است؟

در تعمیر مادربرد باید موارد بسیار زیادی را در نظر داشت. با توجه به قیمت‌های نجومی درون بازار که قطعات الکتریکی به خود اختصاص داده‌اند، بهترین روش تعمیر مادربرد می‌باشد. باید با توجه به نوع مادربرد خود این تصمیم را بگیرید که آیا تعمیر به صرفه می‌باشد یا خیر. با یک جستجوی ساده می‌توانید قیمت مادربرد خود را پیدا کرده و با هزینه تعمیر آن مقایسه کنید. در دیجی تعمیر برای راهنمایی شما کارشناسان مربوطه حضور دارند. این کارشناسان با توجه به مادربرد شما مشاوره‌های لازم برای تعمیر را به شما می‌دهند. قیمت مادربردهای نسل سوم به بالا بسیار زیاد است. این محصولات با توجه به ویژگی‌های خود دارای سرعت بسیار بالاتری هستند. اگر از این محصولات و نسل‌ها استفاده می‌کنید پیشنهاد می‌کنیم که در صورت خرابی حتما دست به تعمیر بزنید. ( به جز خرابی های چیپ اصلی )

قیمت این محصولات در بازار بسیار بالا بوده و می توان با هزینه بسیار کمتر آنها را تعمیر نمود. در تخمین قیمت تعمیر مادربرد عوامل بسیار زیادی مورد توجه هستند. از این عوامل می‌توان به قیمت قطعات، میزان خرابی و … اشاره کرد. باید دقت داشته باشید که کیفیت قطعات به کار رفته در سلامت دستگاه شما بسیار تاثیر گذار می‌باشد. برای اینکه بتوانید از حداکثر کیفیت موجود استفاده کنید بهتر است که از قطعات اورجینال بهره ببرید. در دیجی تعمیر این امکان فراهم شده است که قطعات مورد نیاز اصل و با توجه به برند مادربرد شما مورد استفاده قرار گیرد.

سرویس مادربرد

انواع مادربرد های قابل بررسی و تعمیر در دیجی تعمیر :

 • تعمیر مادربرد ASUS
 • تعمیر مادربرد   ALBATRON
 • تعمیر مادربرد   MSI
 • تعمیر مادربرد   HP
 • تعمیر مادربرد   BIOSTAR
 • تعمیر مادربرد   ECS
 • تعمیر مادربرد   GIGABYTE
 • تعمیر مادربرد   INTEL
 • تعمیر مادربرد   ASROCH
 • تعمیر مادربرد   ABIT
 • تعمیر مادربرد   SUEERMICRO
 • تعمیر مادربرد   IBM
 • تعمیر مادربرد   PNY

روند ارائه خدمات در بخش مادربرد

 • مراجعه به دیجی‌تعمیر و پذیرش دستگاه موردنظر
 • کدگذاری توسط مسئول پذیرش و قرارگیری در نوبت بررسی
 • بررسی و ایرادیابی توسط کارشناس مربوطه و برآورد هزینه
 • تماس با مشتری و اعلام هزینه تعمیر

در صورت تایید مشتری ادامه مراحل به شرح زیر است:

 • تعمیر و رفع ایراد کالا در صورت: 

 • موجود بودن قطعه سریع انجام می‌شود.
 • ناموجود بودن قطعه در انتظار قطعه خواهد ماند.

 • تماس با مشتری جهت تست و دریافت کالای تعمیر شده

مراحل تست دستگاه: 

 • چنانچه تست در مرکز دیجی‌تعمیر در حضور مشتری امکان‌پذیر نباشد، کارشناس مربوطه با هماهنگی مشتری زمانی را جهت تست در خارج از مرکز تعیین نموده و منتظر تماس مشتری خواهد ماند.
 • چنانچه دستگاه در دیجی‌تعمیر و در حضور مشتری تست و سلامت آن تایید شود، به محض خروج از مجموعه مسئولیتی در قبال دستگاه نخواهد داشت.

  کارشناسان فنی دیجی تعمیر علاوه بر داشتن تحصیلات برق و الکترونیک وگذراندن دوره های مرتبط با تعمیرات لپ تاپ و بردهای الکترونیکی ، با داشتن سابقه کاری بیش از ۱۲ سال ، موفق به کسب اعتماد بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر از هموطنان در سراسر کشور شده اند.

  آدرس

  تهران، چهارراه ولیعصر، روبروی بازار رضا، پلاک 1441، طبقه اول، واحد3

  تلفن

  66964628 021

  ایمیل

  info@digitamir.com