آموزش کم کردن حجم تصاویر

با توجه به درخواست مشتریان عزیز در خصوص مشکل کم کردن حجم تصاویر در قسمت ثبت آنلاین، برآن شدیم تا این مقاله آموزشی را تنظیم کنیم . در این مقاله آموزش می­دهیم چگونه با روش­های مختلف حجم تصاویر گرفته شده با موبایل یا تبلت را کم کنیم:

با استفاده از فوتوشاپ

ابتدا تصویر را در فوتوشاپ باز کنید ، سپس در قسمت منوی بالای صفحه با رفتن روی گزینه file ، save for web را انتخاب کنید. در پنجره­ای که باز می­شود،  نسخه کم ­حجم تصویر را نشان می­دهد که می­توانید با تغییر دادن مقدار بخش quality ، از بی ­کیفیت شدن تصویر جلوگیری کنید . به این صورت حجم تصویر کم شده ولی همچنان کیفیت تصویر مناسب است .

با استفاده از Paint

در برنامه paint با کم کردن سایز تصویر ، حجم آن را پایین می­ آوریم. ابتدا تصویر را در paint باز کنید . حجم فعلی تصویر در نوار پایینی صفحه نشان می­ دهد. در نوار بالایی بر روی گزینه resize کلیک کنید. در پنجره­ ای که باز شده، گزینه pixels را انتخاب کنید و سپس مقدار طول یا عرض رو تغییر دهید. توجه داشته باشید که مقدار طول و عرض متناسب با هم کم و زیاد می­شود . پس فقط کافیست یک مقدار عرض یا طول را تغییر دهید. Ok را بزنید تا سایز تصویر کم شود. در آخر با save و یا save as تصویر را بصورت jpg یا png ذخیره کنید.

و راه سوم ذخیره کردن عکس در تلگرام می باشد . تلگرام حجم تصاویری که ارسال یا دریافت می کند را بعد از ذخیره کردن در گوشی، کم می کند و کمی از کیفیت آن می کاهد.

حال که حجم تصاویر را با یکی از روشهای بالا کم کردید ، به قسمت ثبت آنلاین رفته و دستگاه خود را ثبت کنید.